ANASAYFA
30 Ekim 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘10 Kasım ölümsüzlüğün günüdür’
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi tarafından vefatının 81'inci yıldönümü kapsamında 'Atatürk Ölmedi' isimli etkinlik gerçekleştirildi…  Etkinlikte konuşan ADD Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, Atatürk'ün bedenen aramızdan ayrıldığını fakat fikirlerinin ölmediğini ifade ederek; “Bu yüzden 10 Kasım aslında ölümsüzlüğün başladığı gündür" dedi… 
Haberin Yayın Tarihi: 11-11-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘10 Kasım ölümsüzlüğün günüdür’

Olgay GÜLER
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi tarafından vefatının 81'inci yıldönümü kapsamında 'Atatürk Ölmedi' isimli etkinlik gerçekleştirildi.
ADD Edirne Şubesi'nin Kaleiçi'ndeki dernek binasında gerçekleştirilen etkinlikle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 81'inci yılında anıldı. CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'nun da katıldığı etkinliğe, sivil toplum kuruluş ve siyasi parti temsilcileriyle çok sayıda dernek üyesi katıldı. Etkinlikte konuşan ADD Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, Atatürk'ün bedenen aramızdan ayrıldığını fakat fikirlerinin ölmediğini ifade ederek; “Bu yüzden 10 Kasım aslında ölümsüzlüğün başladığı gündür" dedi.
“BUGÜN ÖLÜMSÜZLÜĞÜN BAŞLADIĞI GÜNDÜR”
Şube Başkanı Özcan, konuş-masında 10 Kasım'ın ölümsüz-lüğün kapısının aralandığı gün olduğunu ifade ederek; “Bugün ölümsüzlüğün kapısı 10 Kasım, Atatürk'ün bedenen aramızdan ayrılması ama fikirlerinin ölmediği, Atatürk'ün ölmediği bir gün. Nite-kim Atatürk demişti ki; 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır lakin Türkiye Cumhuri-yeti ilelebet yaşayacaktır'. Bu yüz-den 10 Kasım aslında ölümsüzlü-ğün başladığı gündür. Emperyalist-ler ve iş birlikçileri Atatürk'ün öl-düğünü, bunun da bir fırsat olduğunu sansalar da aslında biz Atatürk'ün düşüncelerini, ilkelerini, devrimlerini ilelebet yaşatacağız” diye konuştu
“NE MUTLU Kİ ÇOK BÜYÜK BİR DEVRİMCİYE SAHİBİZ”
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu da, Atatürk'ün eşsiz bir lider ve devlet adamı olduğunu dile getirdi. Gaytancıoğlu; “81 yıl çok büyük, uzun bir süre. 81 yıl bazı düşünceler hiç eskimez mi? Yenilenme ihtiyacı hissedilmez mi? Ne mutlu ki çok büyük bir devrimciye sahibiz, hiçbir düşüncesinin, hiçbir görüşünün yenilenmediği, hatta daha yüzyıllara, geleceğe damga vuracağını düşündüğümüz bir liderden bahsediyoruz. Sadece bir sözünü söylemek istiyorum; 'Yurtta barış, dünyada barış'. Bu söz bile şu an içinde bulunduğumuz durumu çok yakından bize anlatıyor. Ne kadar haklı olduğunu uzun yıllar sonra hala anlayabiliyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Atatürk ile ilgili şiirler okunurken, son günlerinin anlatıldığı kısa film izlendi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bulgar'la da yakın temas!
25 Kasım'da çifte bayram
Rahmi Kızmaz'dan İnönü'de unutulmaz gol
Aksal'a 'genel müdür' tepkisi
Cumhuriyet fidanı: 29 Ekim 500 dikim
29 Ekim'e özel ziyaret
TÜ'de Cumhuriyetin 97. yıl fidanı
ADD'nin 97. yıl manifestosu
‘Demokrasimize sahip çıkmalıyız’
Çocuk Evi'nde bayram
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama