ANASAYFA
30 Eylül 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
AGD'den katliama protesto
Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi, Cuma namazı sonrası Eski Cami önünde basın açıklaması yaparak son günlerde Gazze'de yapılan katliamları protesto etti… 
Haberin Yayın Tarihi: 16-11-2019 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
AGD'den katliama protesto

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi, Cuma namazı sonrası Eski Cami önünde basın açıklaması yaparak son günlerde Gazze'de yapılan katliamları protesto etti. 
AGD Edirne Şubesi Gazze'de yaşanan katliamı protesto etti. Eski Cami önünde Cuma namazı çıkışı yapılan basın açıklamasını Başkan Abdülhamit İriş okudu. İriş, İslam ülkelerini, İsrail konusunda daha ciddi adımlar atmaya davet etti ve şunları söyledi:
“Dünyamız farklı renklerden, ırklardan, kültürlerden, dillerden 8 milyara yaklaşan insana ev sahipliği yapıyor. Biz hiçbir rengin, ırkın diğerinden üstün olmadığına inanıyoruz. Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez. Siyonizm diğer ırklardan üstün olduğuna inanan hastalıklı bir anlayıştır.
“İSRAİL DEMEK VAHŞET DEMEK”
İsrail, Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası oldu. Siyonist çeteler, 1917'den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirdi. İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir. İsrail demek, bozgun ve fitne demektir. İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir.
ABD güdümündeki bölge ülkelerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail'in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlıyor.
İsrail, hafta içerisinde Filistin'de yeni bir katliam yaptı. İsrail abluka altından tuttuğu Gazze'yi bombalamaya devam etmiş, 30'dan fazla kardeşimiz bu bombardımanla şehit edildi. 200 kardeşimiz de yaralandı.
“İSLAM ÜLKELERİ CİDDİ ADIMLAR ATMALI”
Tüm İslam ülkelerinin birlikte hareket etmeli. Yapılması gereken, dünyanın neresinde olursa olsun zulmü uğrayan tüm mazlumlara destek vermektir. İsrail ve Siyonizme karşı, etkin ve organize hareket etmektir.
Bunun için İslam ülkelerini, İsrail konusunda daha ciddi adımlar atmaya davet ediyoruz.
Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile birlikte atılamaz. Huzur ve barış ancak İslam ülkeleri ve ezilen tüm ülkelerle hak ve adalet ekseninde birlikte hareket etmekle olur. Dualarımız odur ki, tüm mazlumlar, zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarırlar.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Karantinadan 12 kişi ‘arazi’
Narin bebek hoş geldin
Adalet Sarayı'nda ihaleye fesat
Palamut bayramı!
Yunan kovdu onlar soydu!
Canalp sınırın sıfır noktasında
‘Kapılar kapanmasın’
Pakdemirli'ye bahçede Edirne hatırası
Ekonomi duvara tosladı!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama