ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Kira zammı tekrar değerlendirilmeli’
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, vakıf kiralarına zammın yeninden gözden geçirilmesini talep etti.
Haberin Yayın Tarihi: 29-11-2019 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Kira zammı tekrar değerlendirilmeli’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, vakıf kiralarına zammın yeninden gözden geçirilmesini talep etti. Pekcanlı, çarşı dernek başkanlarına da seslendi ve "Bu kadar zam gündemdeyken niye seslerini çıkarmıyorlar?" diye sordu. 
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, vakıf dükkân kiralarına yüksek oranda zammın tekrar değerlendirilmesini istedi. Artışların minimum seviyelerde tutulması gerektiğini belirten Pekcanlı, çarşı dernek başkanlarının da sessiz kalmasını eleştiren Pekcanlı şunları söyledi:
"ZAM YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİ"
"Edirne'de ben de 15 yıldır ticaretle uğraşıyorum. Vakıfların özellikle yüzde 100'leri aşan miktarda kiracılara zam yapması hakikaten tartışılır bir durum. Geçen gün Sayın Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu da vakıf kiracısı esnafımızın bu haklı taleplerini krizi yaşadığımız bugünlerde mecliste gündeme getirmişti. Vakıflar Bölge Müdürlüğü hakikaten ne yapmak istiyor ben onu anlamıyorum. Zaten vakıf kiracılarından kazandığının çok cüzi miktarlardaki kısmını Edirne'de bulunan yapıtlara ayırıyorlar. Bazı yerlerde yüzde 100'leri aşan kira zamlarıyla ilgili birçok vakıf kiracımızdan bana da özellikle hatta sizler gelmeden önce partimize gelen bir kaç esnafımız oldu. 
"ÇARŞI DERNEK BAŞKANLARI NİYE SESLERİNİ ÇIKARMIYOR?"
Çarşı dernek başkanlarımıza seslenmek istiyorum. Bilindiği gibi dört beş ay önce Kapıkule'de belediyenin alış veriş çadırına ruhsat verdiği an belediye başkanını günah keçisi ilan eden dernek başkanlarımız bu kadar zam gündemdeyken niye seslerini çıkarmıyorlar? Onları muhalefet yapma adına değil ama eğer beraber hareket edersek bizim de onlar için bu mücadelemizi görürlerse sevinirim. Ciddi anlamdaki kira artışlarını yanlış buluyorum. Kışa girerken ekonomik krizin aslında bugünlerde yaşandığı hat safhada. Sınır kenti olmamız nedeniyle bir nebze olsun hareket varmış gibi görünüyor ama haftanın bir iki günü gelen turistler haftanın diğer günlerini karşılamıyor. Acaba bunlardan dolayı mı zam gündeme geliyor veya Vakıflar Edirne'den kazandığı bu paranın yüzde kaçını Edirne için harcıyor? Bunları da tartışmak gerekiyor. Zam kararlarının tekrar değerlendirilmesini talep ediyorum. Keşke esnafımız çok iş yapıp kazansalar devletine de vakıflara da çok kazandırsalar. Özellikle bu dönemde yapılacak kira artışlarının biraz daha minimum seviyelerde tutulması gerektiğini düşünüyorum."
"BEN DE MUHTAR TORUNUYUM"
Geçen gün röportajı sırasında muhtarları üzen 'Ben köy muhtarı değilim' ifadesi için de yanlış anlaşılma olduğunu belirtti ve şöyle konuştu:
"Ben bir muhtar torunuyum. Gazeteci bir arkadaşımızın sorusu üzerine Cumhurbaşkanına hakaret iddiasıyla bana dava açıldı. Onunla ilgili bir şeyler söylerken burada Cumhuriyet Hak Partisi'ne küçük düşürücü bir söylemde bulunmuştu. Ben de ona cevap vermiştim. Cumhuriyet Halk Partisi'nin il başkanı olarak ben cevap vermeyecekte kim cevap verecek anlamında aslında ben bunu söyledim. O anda aklıma gelen köy muhtarı söylemiydi. Aslında onları hakir görme veya onları küçük düşürücü bir şey aklımın ucundan dahi geçmedi. Dernek Başkanı Muhtarımız İrfan Tasmalı'ya da giderek durumla ilgili kendisini aydınlatacağım. Muhtarlar demokrasiyi gerçekleştiren insanların başında gelir. Muhtar seçilirken ne siyasi destek alır ne siyasi bir ekonomik güç alır ne bir hazine yardımı alır. Tamamen bireysel kendi oylarıyla seçilen insanlardır. Sanıyorum bir yanlış anlaşılma oldu. Muhtarlarımız yanlış anladıysa kendilerinden de özür dilerim.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
‘Engel neymiş gördünüz!’
İki caddeye kişi sınırlaması
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Eğitimci babanın çağrısı
Öğrenciye 'emniyetli' servis
Şallı gazeteci gibi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama