ANASAYFA
31 Mayıs 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Sata sata nereye kadar?’
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM'de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait tesislerin kiralanması üzerine yaptığı konuşmada: “Her şeyi satarak, yandaşlara vererek, kiralayarak nereye kadar gideceksiniz?” diye sordu…
Haberin Yayın Tarihi: 30-11-2019 07:58
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Sata sata nereye kadar?’

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM'de Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait tesislerin kiralanması üzerine yaptığı konuşmada: “Her şeyi satarak, yandaşlara vererek, kiralayarak nereye kadar gideceksiniz?” diye sordu.
Konuşmasına Hakkâri, Şanlıurfa ve sınır ötesinde şehit olan askerleri anarak başlayan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diledi.
Gaytancıoğlu, terörle mücadele eden, ülkenin güvenliği için canını veren askerlerimizin morale, tatile, aileleriyle dinlenmeye ihtiyaç duyduğunu ancak getirilen yasayla askeri tesislerin özel sektöre kiralanmasının önünün açıldığını ifade etti.  
“Terörle mücadele eden askerlerimiz otuz gün izin aldıysa 'Ben bir ailemi ziyaret edeyim' diyecek ve ailesini ziyaret edecek, on beş gün ailesinin yanında kalacak. 'Bir de bir tatil yapayım, bir askerî kampa gideyim' diyecek ama bir bakacak ki burası kiralanmış. Kime kiralanmış? Özel sektörde birilerine kiralanmış. Kime verilecek, hangi koşullarda verilecek; bunlar açık ve net değil diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu,: “Her şeyi satarak, yandaşlara vererek, kiralayarak nereye kadar gideceksiniz? Sata sata yer bırakmadınız yani bu ülkede sermaye kalmadı 'yerli sermaye' denilen bir şey kalmadı. TEKEL, TÜPRAŞ, TELEKOM, bankalar, sigorta şirketleri, limanlar, her biri gitti; devlete ait üretme çiftlikleri, Süt Endüstrisi Kurumu, Et Balık Kurumu gibi kurumların hepsi gitti” dedi.
Gaytancıoğlu, “Siz, geldikten sonra haraç mezat ne varsa sattınız. Sadece TEKEL'i stoklarında 100 milyon dolarlık üzümle sattınız. Sattığınızda 290 milyon dolar ediyordu; satın alanlar, bir yıl sonra bunu başkalarına sattılar 890 milyon dolara. E, ondan sonra ne oldu? Tekrar bir satış oldu, şu anda TEKEL 2,1 milyar dolara yabancılarda, İngilizlerde. Yani satmanın bir sonu yok, Bunları koruyabiliyor muyuz? Personelimize ucuz tatil yaptırabiliyor muyuz?” diye sordu. 
“Askerî personelimiz şehit oluyor, yaralanıyor; moral bulması, dinlenmesi, çocuklarıyla, ailesiyle birlikte tatil yapması lazım” diyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, “Onun için de bu tip tesisler lazım. Çünkü '3600 ek gösterge vereceğiz' diyorsunuz, vermiyorsunuz. Bu tip tesisler, devlete ait, ordumuza ait, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait tesisler yerinde dursun, personel buralardan yararlansın. Yani, satışların bir sonu yok. Birazcık yandaşları değil, yurttaşları düşünelim. Ülkemiz çok zor koşullarda kuruldu. Gelecek nesillere bırakacak bir şeylerimiz kalsın” diyerek konuşmasını tamamladı.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE