ANASAYFA
31 Mayıs 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
MHP'den Alevilere davet
Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, “MHP, Alevi kardeşlerimizi bağrına basan ve kucaklayan bir fikre sahiptir” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 02-12-2019 07:40
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
MHP'den Alevilere davet

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, “MHP, Alevi kardeşlerimizi bağrına basan ve kucaklayan bir fikre sahiptir” dedi.
MHP İl Başkanı Tercan, Edirne'de yaşayan tüm Alevileri il teşkilatına davet ettiği yazılı açıklamasında şunları kaydetti:  
“Onlar; Sarıkamış'da zemheri de, Çanakkale'de dört mevsimde, Millî Mücadele de' ise her Cephede'dirler... Karadeniz'de 'Çepni' Doğuda 'Türkmen', Ege'de 'Tahtacı', Anadolu'da kimi zaman 'Aşiret', Ecek kimi zaman 'Kızılbaş', kimi zaman da Alevi dediklerimiz Türk'ün özbe öz 'Oğuz Boyu'dan olan güzide insanlardır. Hz Muhammed'i 'Peygamber', Hz. Ali'yi 'Pir', On İki İmamı 'Düstur', Ehlibeyti 'Şiar' edinmişlerdir... 
Düşüncelerin de, sosyal ve içtimai yaşantılarında İslam Tasavvuf Felsefesi'nin inanç ve ahlak boyutuna fazlasıyla önem vererek, 'eline, beline, diline' hakim olma şuuru ile yaşamayı ve yaşatmayı ilke edinmişlerdir. 
Hassasiyet ve Adalet anlayışları, Cem Evlerindeki icra ettikleri 'Müsahiplik' Cemi'nde, kapılarını ve gönüllerini 'Hırsıza, Katile, Yolsuza ve de Düşküne' tamamen kapatarak camianın kirlenmesine asla müsaade etmezler. 
Sazın sözün ve muhabbetin, semah dönerek vücut bulması, Muhammed ve Ali'nin isimleri her geçtiğin de dökülen gözyaşları, İslam'a bağlılık ve hürmetlerinin en güzel tezahürüdür. 
Aleviler, bu mübarek coğrafyada içinde yaşattıkları, vatan ve memleket sevgisi ile yoğrulmuş, Türk'ün örf ve adetini özümsemiş, İslamı kendi kültür ve değerleriyle güzelleştirerek inancımızın zenginleşmesine neden olmuşlardır. 
Tarihin hiçbir döneminde milletine ve devleti'ne asla ihanet, delalet etmeden ve husumet beslemeden etle tırnak olmayı bilmişlerdir.
Alevi kardeşlerimiz ve dostlarımız hakkında, art niyetli ve önyargılı itibarsızlaştırma düşünceleri ve çirkin politikalara meze edilmek istenmeleri bu ülkeye yapılacak en büyük kötülük olarak görmekteyim. 
Onlar... Bizim gözümüz de, HACI BEKTAŞİ VELİ 'Nin Anadolu'yu "Türkleştirmek ve İslamlaştırmak" üzere çıktığı bu Mübarek yolunu yol bilenlerle, Pir Sultan'ın hakka teslimiyetin deki incelik şuuruyla "Evveli Muhammed, Ahirim Ali" diyen Can'lardır.
MHP, insan sevgisine önem veren.. MHP, dini, insancı, yaşantısı, kültürü neyse saygı duyan.. MHP, her kesime kapılarını açan ve kucaklayan bir fikri misyona sahiptir. MHP; Alevisiyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkezi ile bütünleşmiş, bağrına basmış ve her kesimi bir bütün olarak kabul etmiş bir siyasi partidir. 

Edirne'de yaşayan tüm Alevi kökenli kardeşlerimi, MHP İl Teşkilatımıza davet ediyorum. Çünkü Alevi kardeşlerimiz bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı olup, bu ülke için çok bedeller ödeyen asil ruhlu, erdemli ve vatan sever yiğit insanlardır.”
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE