ANASAYFA
14 Ağustos 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Korkuyoruz’
Sabuni Mahalle Muhtarlığı, Tahmis Sokak'ta yıkılma tehlikesi olan konağın bir an önce onarılması için Valiliğe iletilmek üzere imza kampanyası başlattı...
Haberin Yayın Tarihi: 12-12-2019 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Korkuyoruz’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Sabuni Mahalle Muhtarlığı, Tahmis Sokak'ta yıkılma tehlikesi olan konağın bir an önce onarılması için Valiliğe iletilmek üzere imza kampanyası başlattı. Mahalleli imza için kuyruğa girdi. Çiçekçi Muhtar Aykut Yaman da "Bina tehlike arz ediyor. İvedilikle yapılmasını istiyoruz" dedi.
Sabuni Mahallesi sakinleri mahallelerinde bulunan metruk binaların onarılarak korku salan durumdan kurtarılmasını istiyor. Tahmis Sokak'ta bulunan konak için başlatılan imza kampanyasına destek vermek isteyenler Muhtar Aykut Yaman'ın çiçekçi dükkânında buluştu. Bin 100 seçmeni bulunan mahallenin Muhtarı Yaman içinde insan yaşamayan tüm binaların zamanla yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını vurguladı ve şunları söyledi:
MUHTAR YAMAN VE MAHALLELİ EL ELE
"Mahallemiz-deki metruk ve tescilli binaların tehlike ve sorun teşkil ettiği için bir an önce Valili-ğimize dilekçe vermeyi düşün-dük. Mahallemiz bilindiği gibi çar-şımızdır. Mahallemizde oteller var. Gelen giden turistler hayretle bakmaktadırlar. Nedeni bilmedikleri için bize soruyorlar. 'Bu binalar neden olmuyor?' sorusunu soruyorlar. Bu durumu gerekli mercilere söylüyoruz. Maalesef güzel bir söz duyamıyoruz. 
Bize valilikten Çevre Koruma Vakfı'ndan bir arkadaşımız aradı. 2020 senesinde metruk binalarla ilgili çalışma yapılacağına ilişkin güzel haber verildi. Mahallemizde 10 tane böyle bina mevcut. Ben 1995 yılından bu yana esnafım, çiçekçiyim. Bu bina böyle değildi. İnsan yaşamayınca bu hale geldi. 
MUHTAR BİNA, ÇOCUK PARKI KADINLARA SOSYAL ALAN İSTİYOR
Mahallemizin muhtarlık binası yok. Çocuk parkı ve kadınlara sosyal aktivite alanı istiyoruz. Belediye Başkanımız Recep Gürkan'a ilettik ve yapılacağı söylendi. Mahallemizde araç parkı sorunu da yaşanıyor. Fil Yokuşu'nun olduğu yerde otopark düşünülüyor. Güzel işler yapılacak diye düşünüyoruz."
KADINLAR: KORKUYORUZ
Bu arada mahallenin kadınları da özellikle akşamları binaların önünden geçmeye korktuklarını belirterek, "Akşamcıların madde bağımlıların mekânı haline gelen bu yapılar ya yıkılsın ya da yapılsın. Ateş yaksalar Allah korusun yangın çıkar. Evlatlarımız için endişeleniyoruz. Yıkılabilir içine kimin girdiği çıktığı belli değil. Bu binaları bu haliyle istemiyoruz. Yetkililerin bir an önce bu binalarla ilgili soruna çözüm bulmasını istiyoruz" diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Gamze ve Gökhan'a mutluluklar
Şifayı su kabağında buldu
Saraçhane dökülüyor!
Kaptan geri döndü!
‘Köylünün daha nesini alacaksınız?’
Kuraklığa 'alternatif' proje
Trakya Birlik 137'nci
Patates-soğan tarlada kaldı!
‘Gerekirse eğitime 1 yıl ara verilir’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE