ANASAYFA
14 Ağustos 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
İmzalar özel yetenekli çocuklar için
Trakya Üniversitesi ile Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalandı.
Haberin Yayın Tarihi: 13-12-2019 09:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İmzalar özel yetenekli çocuklar için

Trakya Üniversitesi ile Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalandı. Trakya Üniversitesi Rektörlüğü'nde yapılan imza törenine Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Baş Müfettişi Sezai Güler, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı ve Sofya Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Şenol Genç katıldı. İki kurum arasında imzalanan protokol gereği Edirne il sınırları içerisinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinde eğitim gören özel yetenekli öğrenciler üniversitenin bilimsel ve teknolojik imkânlarından faydalanabilecek.
Konuyla ilgili bilgi veren Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Küçük yaşlardan itibaren ailede başlayan eğitim, sonraki süreçte insanların kişiliklerinin gelişmesine, tercihler yapabilmesine, fikirler üretebilmesine ve topluma fayda sağlayabilmesine olanak tanıyan sosyal bir süreçtir. Bizler de eğitim kurumları olarak bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da eğitimi olabildiğince geniş kitlelere ulaştırabilmek, ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimize tüm imkânları sağlayabilmek için çalışıyoruz.” dedi. Protokolün, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri'nde eğitim alan özel yetenekli öğrencilerin yeteneklerinin farkına varmaları ve kapasitelerini geliştirebilmeleri adına çok önemli olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Özel yetenekli bireylerin eğitim ve istihdamında sürdürülebilir bir politika belirlemek ve toplumsal farkındalık sağlayarak, yetenekleri doğrultusunda eğitim ve iş imkânı sunabilmek büyük önem taşıyor. Özel yetenekli öğrencilerin, bilimsel çalışmalarını sürdürürken, teknolojinin olanaklarından yararlanarak, bilgi ve becerilerini ülkemizin milli değerlerine hizmet edecek biçimde kullanmaları, ülkemizin bilimsel ve teknolojik araştırmalar konusunda öncü konuma gelmesi adına kritik öneme sahip. Bu doğrultuda, bugün üniversitemiz ve İl Milli Eğitim müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol, özel yetenekli öğrencilerimizin topluma ve ülkemize daha faydalı bireyler olmaları için, Üniversite olarak tüm imkânlarımızı seferber ettiğimizin bir göstergesidir. Protokol kapsamında Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri'nde okul dışı saatlerde öğrencilere yetenekleri doğrultusunda disiplinler arası, etkinlik temelli eğitimler sunulacak. Ülkemizin teknolojik ve endüstriyel gelişimine katkıda bulunacak merkezlerde eğitim veren öğretmenler ve eğitim alan öğrencilerin üreteceği fikirlerin, şehrimize ve ülkemize büyük katkı sağlayacağına inanıyor, protokolün hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 
 Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Baş Müfettişi Sezai Güler, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı ve Sofya Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Şenol Genç tarafından imzalanan, toplamda üç yıl sürecek işbirliği kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinde sunulan eğitimin niteliğinin artırılması, bu merkezlerde öğrenim gören öğrencilerin Trakya Üniversitesi'nin imkânlarından faydalanması hedefleniyor.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Gamze ve Gökhan'a mutluluklar
Şifayı su kabağında buldu
Saraçhane dökülüyor!
Kaptan geri döndü!
‘Köylünün daha nesini alacaksınız?’
Kuraklığa 'alternatif' proje
Trakya Birlik 137'nci
Patates-soğan tarlada kaldı!
‘Gerekirse eğitime 1 yıl ara verilir’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE