ANASAYFA
03 Haziran 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Akgün'den adaylık sinyali
CHP'li Erdal Akgün, partisinin Edirne İl Kongresi'nde başkanlığa aday olacağı yönündeki söylemler için, "Partililerim adaysın derse hazırım" yanıtını verdi…
Haberin Yayın Tarihi: 14-01-2020 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Akgün'den adaylık sinyali

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
CHP'li Erdal Akgün, partisinin Edirne İl Kongresi'nde başkanlığa aday olacağı yönündeki söylemler için "Partililerim adaysın derse hazırım" yanıtını verdi. 
Büyükismailçe Köyü köy azalığı, CHP Edirne Merkez İlçe Yönetimi kurucu üyelerinden, üç dönem İl Yönetim kurulu Üyeliği, iki dönem CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı, üç dönem İl Genel Meclisi Üyeliği, bir dönem Edirne Ziraat Odası Başkanlığı görevlerinde bulunan yıllardır üreticilik yapan Erdal Akgün, CHP İl Kongresi'nde Gürkan Güneser ile birlikte isminin dolaştığı söylemleri üzerine aday olması yönünde çok istek olduğunu söyledi. "Partililerim adaysın derse aday olmaya hazırım" diyen Akgün gazetecilere şunları söyledi:
"NE GÖREV VERİLİRSE HAZIRIM"
"Partimizin, partililerin alacağı her türlü karara hazırız, vereceği her türlü görevi de layığı ile yerine getirileceğinden tüm partililerimizin emin olmasını istiyorum. Partililerimiz ne görev verirse, Erdal Akgün olarak hazırım. Yeter ki partide işin ehli insanlar olsun. Çalışmak lazım. Partimim üzerindeki bu ölü toprağını atmamız lazım. Partimizin bir an önce silkinmesi lazım. Onun için de partiyi eski günlerine döndürmek için o heyecanlı günlerine döndürmek için, partimizin ilçe kongrelerinde tarımın sorunlarını, çiftçinin sorunları konuşulacağı ve konuşulduğu günlere getirmek için memurun dertlerini esnafın, emekçinin, emeklinin dar gelirlinin dertlerinin konuşulduğu kongrelere partimizi kavuşturmak için ben Erdal Akgün olarak partililerimizin alacağı karara uyarım, sonuna kadar saygı duyarım. 
"PARTİLİLERİM ADAYSIN DERSE ADAY OLMAYA HAZIRIM"
Bu görev ne olursa olsun her şeyimle hazırım. Yapılarsam adayım. Partililerim adaysın derse aday olmaya hazırım. Onların alacağı kararın her türlüsüne hazırım. 'Aday ol' diye istekler var. Partililerimin alacağı karara sonuna kadar sahip çıkar ve uyarım. 
İl Başkanlığı süreci merkez ilçenin tek adayla geçilmesinin tek sebebi, genç bir insanın ve iyi bir ekibin aday gösterilmesi. Yanında birkaç tecrübeli insanın olmasından kaynaklanan bir olaydı. Ama tek adaylı kongrelerde daha büyük heyecan olmalı. İnsanlara masal anlatılmamalı. Oradan Edirne'mizin en ücra köyünden gelen bir insan orada öyle şeyler almalı ki köyüne gittiğinde bunları anlatmalı. Kongreden, o salondan aldığı heyecanı Budakdoğanca, Yenikadın, Avarız Köyü'nden gelen delege, köyüne döndüğünde köylü onu bekliyor, ne yaptınız diye, ne konuştunuz diye. İlçe kongresine Eren Erdem gelmemiş olsa, neredeyse hiçbir şeyin olmadığı bir kongre olacaktı. Bizim üzüntümüz bu. Tek tesellimiz genç dinamik ve heyecanını da çalışmalara katarsa partimize çok faydalı olacağına inandığım bir ilçe başkanı ve ekibi göreve başladı. Tek tesellimiz bu oldu. Ben istiyorum CHP kongrelerinde bir şeyler ortaya çıksın. Bu genel merkeze kadar ulaşsın, tüm tarım kesimini heyecan sarsın. Bizim partimizin kongresinde emekçi insanların hakları, ezilen insanlar konuşulsun istedik ama maalesef böyle bir şey duymamanın üzüntüsünü yaşadım ve tüm arkadaşlarım da öyle. Bakmayın kimse sesini çıkaramıyor. Benim bu yaşadıklarımı dün kongreye katılanlar A'dan Z'ye hepsi bu duygular içinde. 
"PARTİMİZİ HEYECANLI GÜNLERİNE DÖNDÜRMEK İSTİYORUZ"
Partimizi eski günlerine döndürmek için, yerel seçimlerde yüzde 60-65 oy almak için referandumlarda yüzde 73'e çıkmak için, hiçbir partiden medet beklememize gerek yok. Devlet kurmuş bir partinin mensuplarıyız. Çok enteresandır ki; cephede kulmuş bir partinin mensuplarıyız, yeter ki, kendimize inanalım, kalbimizi, her şeyimizi partimize verelim, başarı öyle gelir. İl kongresi hareketli geçecek, eski ve o heyecanlı günlere döndürmek, salonun alkıştan yıkıldığı günlere döndürmek için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE