ANASAYFA
06 Haziran 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Basın kitap okudu
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Tasarım Beceri Atölyeleri ve Eğitimde Başarının Artırılması konularında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantısına Edirne Okuyor projesi kapsamında kitap okuyarak başlandı…
Haberin Yayın Tarihi: 16-01-2020 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Basın kitap okudu

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2019- 2020 Eğitim Öğretim Yılı 1.Döneminde yürütülen; 2023 Eğitim Vizyonu Edirne Projeleri, okullarda kurulan Tasarım Beceri Atölyeleri ve Eğitimde Başarının Artırılması konularında yapılan çalışmaların değerlendirildiği basına bilgilendirme toplantısını Arda toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantı öncesi Edirne Okuyor projesine destek için gazeteciler hediye edilen kitabı bir süre okudu. Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, "Eğitimi şaha kaldıracağız" dedi. 
Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bilgilendirme toplantısı, okul yöneticisi, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılım gösterdiği Edirne Okuyor Projesi kapsamında kitap okuyarak başlandı. Müdür Yardımcısı Cemal Turan ve Nail Yılmaz'ın da katıldığı toplantıda Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, 17 Ocak 2020 Cuma günü saat 10.00'da, Havsa İlçesi Sokullu Mehmet Paşa İlkokulunda karne dağıtım töreni yapılacağını duyurdu ve il geneli 2019-2020 eğitim öğretim yılı ilk dönem sonuna ilişkin sayısal verileri paylaştı. 
EDİRNE EN REKABETÇİ İLLERDEN
İstanbul Üniversitesi Şehir Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan ve bu yıl üçüncüsü açıklanan “İller Arası Rekabet Endeksi” yayımlandığını, 81 il düzeyinde 2018-2019 dönemi verileri kullanılarak rekabet endeksi skorları hesaplandığını kaydeden Dr. Arpacı, şunları aktardı:
“İÜ Şehir Politikaları Merkezi'nde yapılan geniş bir araştırmayla, demografik yapıdan eğitime, sağlıktan sosyal yaşama, ekonomik ve sektörel yapıdan altyapı ve ulaşıma, inovasyondan girişimciliğe toplam 266 gösterge için toplanan verilerin kullanılarak rekabete dayalı ana ve alt endeksler hesaplandı. Eğitimde, Denizli, Edirne ve Ankara en rekabetçi iller olarak sıralandı. Bu başarının elde edilmesinde Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak il genelinde uyguladığımız Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi, 2023 Edirne Vizyon Projeleri ve Sayın Valimizin destekleriyle İl genelinde 155 adet kurulan Tasarım Beceri Atölyelerinin payı büyüktür. Önümüzdeki yılda yapılan bu çalışmalarla daha da başarılı olacağımıza ve Edirne'mize yakışan birincilikleri kazanacağımıza inanıyoruz” dedi.
“EĞİTİM İÇİN EL ELE HEP BİRLİKTE ZİRVEYE”
2019-2020 eğitim öğretim yılının I. Döneminde yapılan çalışmalarla ilgili verileri paylaşan Dr. Arpacı, Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında Rehberlik ve Yöneltme, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Öğrenci Koçluğu, İzleme Değerlendirme Sınavları, Zümre Başkanları olmak üzere beş başlıkta yürütülen çalışmaları anlattı. Dr. Arpacı, Bilişim Araçlarının Eğitim Ortamlarında Kullanılması ve Teknoloji Bağımlılığına değinip, Tasarım Beceri Atölyelerine yönelik çalışmalar,  2019 Yılı Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Fonlanan Edirne Projeleri ile 2023 Edirne Vizyon Projeleri kapsamında yapılan çalışmaları aktardı. 
Dr. Arpacı, “Edirne'de eğitimi şaha kaldıracağız, sürekli zirvede tutacağız. Eğitim bir ekip işidir” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE