ANASAYFA
30 Eylül 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Gürkan: Adayım Pekcanlı
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada, 9 Şubat'ta yapılması beklenen il başkanlığı olağan genel kurulunda adayının mevcut İl Başkanı Fevzi Pekcanlı olduğunu ilan etti…  CHP'de sadece örgüt seçimlerinde ortaya çıkan partilileri sert sözlerle eleştiren Gürkan; “CHP sadece kendinize ikbal aradığınız bir parti değildir. Benim parti olarak en çok ihtiyaç duyduğum zamanda arkadaşım kahvede oturuyorsa, tatile gidiyorsa, eğlenmeye kendine zaman ayırıyorsa kusura bakmayacak” dedi… 
Haberin Yayın Tarihi: 21-01-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Gürkan: Adayım Pekcanlı

Olgay GÜLER
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada, 9 Şubat'ta yapılması beklenen il başkanlığı olağan genel kurulunda adayının mevcut İl Başkanı Fevzi Pekcanlı olduğunu ilan etti.
Partide gerçekleştirilen devir-teslim töreninde konuşan Belediye Başkanı Gürkan, CHP üyesi olmanın önemi ve değerine vurgu yaptı. CHP üyeliğini bir yerlere gelebilmek için kullananlar olduğunu belirterek sert eleştirilerde bulunan Belediye Başkanı Gürkan, bu noktada partinin geçmişte yaptığı hataları yapmayacağının sinyallerini verdi. Konuşmasının sonunda, il başkanlığı için ise adayının mevcut Başkan Fevzi Pekcanlı olduğunu belirten Gürkan şöyle konuştu;
“BÜTÜN ÜNVANLAR GEÇİCİ, ASIL UNVAN CHP ÜYELİĞİ”
“Gerçek anlamda CHP'li olmak, hiçbir sıfatınız olmasa da bu partinin en büyük unvanı olan parti üyeliği sıfatıyla bütün çalışmalara yürekten katılabilmektir. Eğer CHP üyesiyseniz başka bir unvana ihtiyacınız yoktur. O unvan sizin için en değerli, anlamlı unvandır. Çünkü mayasının temellerinin Kurtuluş Savaşı'nda atıldığı bir partinin üyesisinizdir, çünkü Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran partinin üyesisinizdir. Bundan daha büyük bir sıfat, unvan olmadı, olamaz da. Diğerlerinin hepsi gelip geçicidir. Bu partide çok başkanlar geldi geçti, çok milletvekilleri, çok belediye başkanları geldi geçti ama kalıcı olan bir tek unvan var o da CHP üyeliği, onun ötesi parti içerisinde dönem dönem hepimiz farklı unvanları kazanmış olabiliriz, ama bunlar geçicidir.
“CHP ÜYELİĞİNİ BİR YERLERE SIÇRAMAK İÇİN KULLANANLAR OLDU”
Partimiz zaman zaman hepimize görevler verir. Kimimizi belediye başkanı yapar, kimimizi milletvekili, il başkanı, ilçe başkanı, yönetim kurulu üyesi vs yapar. Ama bu görevlerin sonu var. Sonu olmayan tek görev CHP üyeliği. İşte gerçek CHP'liler de zaten bu bilinçle, duyguyla, rasyonellikle hareket edenler. Yoksa bu parti şunu da çok gördü geçmişte, bugün de hala görüyor, bundan sonra da görecek. CHP üyeliğini belli yerlere sıçramak olarak görenler de var, belli noktalara atlamaya çalışanlar var üyeliğin üzerinden. Partimiz zaman zaman bu tiplerle, suretlerle karşılaşmıştır. Yanıldığımız olmuş mudur seçimlerde, olmuştur. Biz onu gerçek partili diye seçmişizdir ama seçildikten, o unvanı aldıktan sonra bir bakmışızdır başka yerlere gitmiştir. 
“İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZ ANDA KAHVEDE OTURUYORSA KUSURA BAKMAYACAK”
Bizler de hata yapmışızdır üyeler olarak ama üyelerimizin büyük bir çoğunluğu artık geçmişteki hatalardan ders alarak gelecekte bunları yapmayacaktır. Ben bundan eminim. O geçmişteki hatalar hepimiz ciddi dersler, ciddi öğütler vermiştir. O nedenle bundan sonra yapacağımız tüm seçimlerde partiye emek vermiş, partiyle gönülden bağlı, partinin kendisine ihtiyacı olduğu her ortamda, her alanda, her çalışmada parti çalışmalarının içerisinde yer almış neferlerle yürüyeceğiz. Benim parti olarak en çok ihtiyaç duyduğum zamanda arkadaşım kahvede oturuyorsa, tatile gidiyorsa, eğlenmeye kendine zaman ayırıyorsa kusura bakmayacak.”
“BENİM ADAYIM PEKCANLI”
Kendisinin siyasi hayatına hep parti için çalışanın tarafında olduğunu söyleyen Gürkan, “CHP sadece kendinize ikbal aradığınız bir parti değildir. Bu şu demek; hangi parti olursa olsun, bir partinin üyesine en çok ihtiyaç duyduğu dönem diğer partilerle yarıştığı dönemdir. Şu anda bir yarış yok. Bakın bir çok üye arkadaşımız burada. Ama öyle yüzler görüyoruz ki genel seçimlerde yok, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yok, referandumda yok, yerel seçimde yok, ne zaman var? Sadece örgüt seçimlerinde. Kusura bakmayın kimse saf değil, herkes görüyor. CHP'liler bunları görebilme yeteneğine sahip partililer, söylediğim budur. Muhtemelen 9 Şubat'ta il kongremiz var. Bana kişisel olarak sorarsanız, parti üyesi Recep Gürkan olarak sorarsanız, il kongresine benim adayım Fevzi Pekcanlı, bir dönem daha arkadaşımızla devam etmek istiyorum” diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Karantinadan 12 kişi ‘arazi’
Narin bebek hoş geldin
Adalet Sarayı'nda ihaleye fesat
Palamut bayramı!
Yunan kovdu onlar soydu!
Canalp sınırın sıfır noktasında
Pakdemirli'ye bahçede Edirne hatırası
‘Kapılar kapanmasın’
Ekonomi duvara tosladı!
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama