ANASAYFA
06 Temmuz 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ADD Edirne'de yeni dönem
Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi, 19 Ocak 2020 Pazar günü yapılan 14. Olağan Genel Kurulu sonuçlarına göre oluşan yeni yönetim kurulu toplandı ve görev dağılımını gerçekleştirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 23-01-2020 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ADD Edirne'de yeni dönem

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Edirne Şubesi, 19 Ocak 2020 Pazar günü yapılan 14. Olağan Genel Kurulu sonuçlarına göre oluşan yeni yönetim kurulu toplandı ve görev dağılımını gerçekleştirdi. Yeni yönetim kurulu tanıtımı ve yönetimin toplantı sonrası hazırladığı basın açıklaması dernek binasında yapıldı. 
ADD Edirne Şubesi Yönetim Kurulu yaptığı genel kurul sonrası seçilen yeni yönetim ilk toplantısında görev dağılımını gerçekleştirdi. Buna göre; Başkanlığa Celil Özcan, Başkan Yardımcılığına Kahmuran Aladağ, şube saymanlığına Gökay Bilgin, yazmanlığa Seyhan Güzel, üyeliklere; Adem Saldıran, Ertan Çekiç ve Ergin Bayır seçildi.  
Yönetim Kurulu'nun toplantı sonunda hazırladığı basın bildirisini Başkan Celil Özcan okudu. “Aydınlanmanın, kalkınmanın ve bütün zor günlerin tek çaresi Atatürkçü Düşünce ve Atatürk'ün gösterdiği yoldur” denilen bildiride ayrıca şu ifadelere yer verildi:
YÖNETİMİN BASIN BİLDİRİSİ 
“Atatürk Devrim ve İlkelerinin; bugün yaşanan sorunlar karşısında, toplumsal sorunlarımızın çözümlenmesinde ışık tutucu niteliğe ve yaratıcı güce sahip olduğuna inanıyoruz. O'nun Devrim ve İlkelerinin gelecekte de egemen olmasına katkıda bulunma zorunluluğunu duyuyoruz. Biliyoruz ki; Aydınlanmanın, kalkınmanın ve bütün zor günlerin tek çaresi Atatürkçü Düşünce ve Atatürk'ün gösterdiği yoldur.
Bu nedenle; Türk Devrimi'ni, Atatürk'ü, Atatürkçülüğü, Atatürk'ün Devrim ve İlkelerini tanıtıp benimsetmek için bilimsel, kültürel, sanatsal ve toplumsal çalışmalara öncelik ve ağırlık vereceğiz.
Atatürk'ün söz, yazı ve eylemleriyle birlikte Türk Devrimi'yle Atatürk İlkelerinin, Atatürk'ün görüş ve davranışlarının düşün kaynağını devrimci anlayış ve tutumla halk kitlelerine yansıtıp benimseterek, Türkiye'nin sorunlarına Atatürkçülük yönünden çözümler üretip O'nun düşünce kalıtını yaşatacağız.
Ulusal Egemenliği tam olarak gerçekleştirmek, Ulusu tam bağımsızlık ilkesi uyarınca akıla, bilime ve barışseverliğe öncelik vererek Atatürk'ün amaçladığı çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için gerekli çalışmaları yapacağız.
Atatürk'ün görüşlerini duyurmak ve benimsetmek için her tür bilimsel toplantı, sanat etkinlikleri, gösteri yürüyüşleri ve basın açıklamaları düzenleyeceğiz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kot Şort Modelleri
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE