ANASAYFA
09 Temmuz 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Aksal Ak Parti'yi topa tuttu!
Edirneli başarılı iş insanı, Mimar Ramazan Oğuz Aksal, Ak Parti Edirne İl Başkanlığı'nın taşındığı Yaşar Atlı Plaza'da ruhsata aykırı alan yarattığını ileri sürerek Belediye Başkanı Recep Gürkan'a ihbarda bulundu… Aynı binada kendisinin de kat maliki olduğunu belirten Aksal, “Ben yaptım oldu. Yok böyle bir şey. Var mı böyle dünya?” diye sordu…
Haberin Yayın Tarihi: 23-01-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Aksal Ak Parti'yi topa tuttu!

Edirneli başarılı iş insanı, Mimar Ramazan Oğuz Aksal, Ak Parti Edirne İl Başkanlığı'nın taşındığı Yaşar Atlı Plaza'da ruhsata aykırı alan yarattığını ileri sürerek Belediye Başkanı Recep Gürkan'a ihbarda bulundu. Aynı binada kendisinin de kat maliki olduğunu belirten Aksal, “Ben yaptım oldu. Yok böyle bir şey. Var mı böyle dünya?” diye sordu.
Mimar Aksal, sosyal medya hesabından “Edirne merkezde Abdurrahman Mahallesi'nde 2040 ada, 8 parselde Yaşar Atlı Plaza'da Adalet ve Kalkınma Partisi, Özer Engin adlı kat malikinin yerini kiraladı ve parti binasını taşıdı. Buraya kadar güzel” diyerek gerçekleştirdiği paylaşımında şunlara yer verdi: .
“Ancak; 'AKP demek sorgusuz sualsiz istediğimi yaparım' demek değildir.
Ben aynı plaza da 42 no'da kat malikiyim. Tapulu mal sahibiyim. Ayrıca binanın mimari proje müellifiyim. Binanın bodrum katında ruhsata aykırı kapalı alan yapacaksanız tüm kat maliklerinden muvafakat alacaksınız. Ben yaptım oldu. Yok böyle bir şey.
Sayın Belediye Başkanım Recep Gürkan bu bir ihbardır.
Plaza yönetiminin dahi genel kurul kararı olmadan bodrum katta kapalı alana izin verme hakkı yoktur. Ayrıca bu tür imalatlar belediyeden ruhsat gerektirir. Ve bu ruhsat sırasındada tüm kat maliklerinin muvafakatını gerektirir. Özer Engin'in kiracısı olan AKP'nin kat maliklerine sormadan saygısızca yaptığı bu harekete Edirne Belediyesi'nin dur demesini talep ediyorum.
Kat maliklerinin muvafakatı ve proje tadilatı ile belediyeden ruhsat alınması kaydı ile yapılabilecek bu işleme dur denmesi gerekir. Ben ayrıca dilekçe ile de konuyu İmar Büro'ya bildiriyorum. Olan biteni de takip edeceğim.
Biraz edep biraz saygı. Mal sahiplerinden rıza almak yasaya uymak o kadar mı zor? Sayın plaza yönetimi o zaman ben de yarın o kadar yer kapatıyorum. Bana da depo lazım. Ya da tapulu herkes yer kapatsın: Var mı böyle dünya?
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE