ANASAYFA
02 Haziran 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Edirne benim ciğerim’
Yazar Alper Tekbaş, imza gününü 25 Ocak'ta Edirne'de Erasta AVM Diyanar'da gerçekleştirecek "Tatil Tadında Kalın" isimli kitabının tanıtımını Selimiye Meydanı Fatih Sultan Mehmet heykeli önünde yaptı…
Haberin Yayın Tarihi: 24-01-2020 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Edirne benim ciğerim’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Hayatta yolunu bulmak isteyen herkes için içinden insan, güzellik, yaşanmışlık ve geleceğe dair umut olan her şeyi, 'Tatil Tadında Kalın' adını verdiği kitaba taşıyan Yazar Alper Tekbaş, 25 Ocak 2020 Cumartesi günü imza gününü Edirne'de Erasta AVM Diyanar'da gerçekleştirecek. Tekbaş, "Edirne benim ciğerim" dedi. 
Türkiye'de tatilin ayaklı googlesi olarak bilinen, Türkiye'yi kendi deneyimleriyle turizm endüstrisini çok iyi yorumlayan, tatil ile başlayıp insanla devam eden A'dan Z'ye ne varsa kitabına taşıyan Alper Tekbaş, Cumartesi günü Edirne'de saat 15.00'te Erasta Diyanar'da Edirneliler ile buluşacak. "Tatil Tadında Kalın" isimli kitabının imza gününü Edirne'de başlatacak olmanın heyecan ve sevincini yaşayan Tekbaş, kitabının tanıtım ve imza gününe davetini kitabında da yer verdiği Selimiye Meydanı Fatih Sultan Mehmet heykeli önünde yaptı. "Edirne benim ciğerim" diyen Tekbaş, şunları söyledi:
TÜRKİYE'NİN AYAKLI GOOGLESİ
"Ülkemizde turizmin en çok konuşulan, en çok ilgi gören, en çok ziyaretçi çeken dünden bugüne ve yarınlara en önemli, en değerli hoşgörünün aslında insanlığa çok şey anlatan, söyleyen ve beni de kendisine aşık eden bir şehir Edirne. Edirne benim ciğerim. Bu kitabın imza günü İstanbul'da başlayacaktı ama ben Edirne'den başlamak istiyorum dedim. Bilindiği gibi fetih Edirne'den başladı. Fatih Sultan Mehmet Han'da Edirne'den Eski Cami'de namazı kıldı, esnafı ziyaret etti, dualar aldı ve İstanbul'u fethetti. 
"EDİRNE BENİM CİĞERİM"
Ben hep gönülleri fetih etmek için yolculuklara çıktım. Edirne'nin sokaklarında çarşılarında dolaştım insanlarına dokundum. Edirne'ye her geldiğimde bunu ifade ettim. Edirne'ye günü birlikten ziyade uzun vadeli insanları çekebilmenin yollarını aramalıyız. Her gelişimde daha çok bağlandım. Tüm yolculuklarımın toplamında mutlaka ve mutlaka Edirne'ye geldiğimde bir huzur bir hoşgörü, bir maneviyat, bir buluşma, özlenen hasret çekilen duyguları burada içerik olarak üretme, düşünme, yaşama Edirne'de herkes için her şey var. 
UMUT OLAN HER ŞEY BU KİTAPTA
Edirne medeniyet, fetih ve şehir olgularını yaşatan günümüzü hangi değerlere göre yaşamamız ve geleceğimizi nasıl planlamamız gerektiği sorularına verdiği cevaplarla yol gösteren bir şehir. Edirne'nin dünya ve insanlık tarihinde ve insanlığa barış ve huzurun gelmesinde ne kadar önemli bir yer olduğunu bilmek, hissetmek, yaşamak gerekir. Kitabımızda Edirne'nin gezilip görülecek tüm noktalar, Edirne'nin insanı, ne yenilir var, Edirne'de objektif ne yaşanıldıysa o var. Tüm ciğercilerimiz, sadece turistik anlamda gelinen ve bilinenlerin dışında Edirne'nin öz kaynağı evlatları da var, dokunduğumuz insanlar var. Edirne dışında Türkiye ve dünyadan şehirler, ülkeler, turizm endüstrisi, oteller, seyahat acenteleri, gastronomi dünyası, başarı öyküleri, hayatta yolunu bulmak isteyen herkes için içinden insan, güzellik, yaşanmışlık ve geleceğe dair umut olan her şey bu kitabın içinde var.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE