ANASAYFA
03 Temmuz 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Muhtarın kampanyası
Edirne merkez Abdurrahman Mahallesi Muhtarı Şaban Ergit'in “Dünya hepimizin” sloganıyla farkındalık yaratmak amacıyla başlattığı atık pil, atık yağ ve temiz giyecek kampanya yoğun ilgi görüyor……
Haberin Yayın Tarihi: 04-02-2020 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Muhtarın kampanyası

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne merkez Abdurrahman Mahallesi’nin duyarlı vatandaşlarının kullanmadığı temiz giyecekler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere muhtarlıkta toplanıyor. “Dünya hepi-mizin” sloganıyla muhtarlığın atık pil ve atık yağ kampanyası da yoğun ilgi görüyor. Muhtar Şaban Ergit, büyük farkındalık yaratan kampanyaya destek olan mahalle halkına teşekkür etti.
Abdurrahman Mahallesi'nin farkındalık yaratan kampanyası devam ediyor. Mahalle halkının kullanmadığı temiz eşyalar muhtarlık binasında buluşuyor. Kimi eşyalar ihtiyaç sahipleri tarafından muhtarlık binasından alıyor, kimi eşyalar da Belediye'nin Dost Eller mağazasına ulaştırılmak üzere belediye ekiplerine teslim ediliyor.
Muhtar Şaban Ergit, duyarlı mahalle halkına teşekkür ederek, “Mahallemizdeki bazı vatandaşlarımız kullanmadıkları eşyaları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyerek Muhtarlığımıza teslim ediyordu. Biz de eskiden ihtiyaç sahiplerinin yoğun olarak yaşadığı bir mahallenin muhtarını çağırıyorduk; o da eşyaları alıp ihtiyaç sahiplerine dağıtıyordu. Muhtarlığı kazanamadı bu dönem kendisi, diğer muhtar da bu işlere pek bakmıyor. Biz de Belediyemize ait olan Dost Eller'e teslim ediyoruz bu eşyaları. Oradan da belediye ekiplerimiz ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırıyor” diye konuştu. 
“DÜNYA HEPİMİZİN”
Ayrıca çevreyi korumak amacıyla atık pil ve atık yağ kampanyasının da sürdüğünü belirten Muhtar Ergit, özellikle büyüklerin küçükleri bu konuda bilinçlendirmesini istedi. “Çevremizi korumamız lazım” diyen Ergit şöyle konuştu:
“Bu dünya hepimizin. Biz bugün varız ama çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak için çevreyi korumamız lazım. Bu anlamda atık pilleri muhtarlığımızda topluyoruz. Konuyla ilgili mahalle halkımıza bilgilendirmeleri yaptık. Mahalle halkımız da çok ilgili. Bu durumdan dolayı biz de çok memnun oluyoruz. Evlerdeki atık yağları topluyoruz. Bunun yanı sıra mavi kapak kampanyamız devam ediyor.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
ETUR kamusallaşıyor
OİM kapılarını açtı
EDİRNE 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
Sıcakta ekmek mesaisi
Otellerin gözü kapılarda
Edirne'de tozdan sis!
Siğilli bamyasına üniversite eli
Salgında ‘moralize’
evinibizesor.com hizmette
Kurbanlık baskül fiyatları
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE