ANASAYFA
02 Haziran 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Aysu Melis Bağlan Edirne'de
Edirneli hukuk insanı, spor hukuku konusunda Türkiye'nin en başarılı avukatlarından biri olarak gösterilen Aysu Melis Bağlan, "Anne Ben Şike Mağduru Muyum?" isimli kitabını imzalamak için memleketine geliyor… 
Haberin Yayın Tarihi: 08-02-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Aysu Melis Bağlan Edirne'de

Nurşen GÜL ÖZ
Edirneli hukuk insanı, spor hukuku konusunda Türkiye'nin en başarılı avukatlarından biri olarak gösterilen Aysu Melis Bağlan, "Anne Ben Şike Mağduru Muyum?" isimli kitabını imzalamak için memleketine geliyor. Aysu Melis Bağlan, 15 Şubat Cumartesi günü 14.00-16.00 saatleri arasında Beyaz Kahve'de düzenlenecek söyleşi ve imza gününde hemşerileriyle buluşacak.  Genç hukukçu, katıldığı televizyon programlarında da genel kültür, hukuk ve spor bilgisi yanında zeki, hazırcevap ve esprili tavırları ile de ilgi görüyor. 
'Sporun Hukukçusu' adıyla bir youtube kanalı bulunan ve bu kanalda, objektif, akıcı ve kendine özgü yorum ve anlatımları ile beğeniyle takip edilen Avukat Aysu Melis Bağlan, spor hukuku konusunda Türkiye'nin en iyi avukatlarından biri olarak gösteriliyor. Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen 'Anne Ben Şike Mağduru Muyum?' isimli bir kitabı bulunan Bağlan, kitabında futbolun içindeki renkli hikayeleri eğlenceli bir dille anlatmaya çalıştığını kaydediyor. 
Edirne'de 1987 yılında Öznur ve Cevat Bağlan çiftinin kızları olarak dünyaya gelen Aysu Melis Bağlan, 2005 yılında Edine İlhami Ertem Lisesi'ni, 2009 yılında da İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 2010 yılında, kayıtlı olduğu İstanbul Barosu'ndan avukatlık ruhsatını aldıktan sonra 4 yıl avukatlık mesleğini icra eden Bağlan, bu süre zarfında Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Avrupa Birliği Tezsiz Yüksek Lisans programını bitirdi. 2014 yılının Eylül ayından bu yana Kadıköy Belediyesi'nde İletişim Danışmanı olarak kariyerini sürdüren Bağlan, İngilizce ve İspanyolca biliyor. Bağımsız avukatlık yapan Bağlan Nişantaşı ve Okan Üniver-sitelerinde de dersler veriyor.
KİTAPTA SPORUN HUKUKÇUSUNUN SERÜVENİ DE VAR
Velespit Yayınlarından çıkan kitabın tanıtım cümleleri de şöyle başlıyor:  Bu kitap, yazarın "Spor Hukukçusu" olamadığı için kendisini "Sporun Hukukçusu" ilan etmesi ile başlayan serüveninin kapısını aralıyor. Evet, bu aslında bir başarısızlık hikayesi. Evvela tanışma faslı, kendini her olayın hukuk ile açıklanabiliyor olmasının keşfine bırakıyor. Bakkal alışverişimizden futbolcu transferine uzanan bir denklemi ilme ilmek kuruyor bu fasıl. Bizi hâlâ şaşırtabilen "iyi hikâyeler" karşılaşıp kucaklaşırken; kadınlık ve erkekliğin spor alanlarında nasıl şekil aldığına bakmadan geçemiyor bölümden bölüme.
Peki, futbol üzerinden hayatı, işi, aşkı anlatmak ne ara bu kadar yaygınlaştı? Elbette, zatıalileri sadece futbol değillerdi. Pirlo'nun çağrısını Socrates kardeşi almış mı? Güya bazı federasyonlar bağımsızmış. Passoligleri alıp alıp; 6222'de alıyormuşuz soluğu… Onu da uzun uzun anlatıyor, elinizdeki kitap.
Nihayet, toz ve gaz bulutunu da dağıtıp anlamları da netliğe kavuşturuyor son sayfalarda. Hukukun, sporun ve hayatın bütünlüğünün çok da uzak olmadığına şahitlik etmeye hazır mısınız? Öyleyse başlayalım…”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE