ANASAYFA
28 Mayıs 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Geliri Darülaceze Vakfı'na
Gül Sırman Ersoykurt Ohanesyan gelirini Darülaceze Vakfı'na bağışlanacak “Kalbimdeki Kuş ve Kanatlarım” isimli kitabının imza gününü Edirne Erasta AVM'de gerçekleştirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 10-02-2020 08:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Geliri Darülaceze Vakfı'na

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Emekli Öğretmen, Yazar, Şifacı Astrolog, İşaret Dili Tercümanı, Yaşam Koçu, Edirneli 59 yaşındaki Gül Sırman Ersoykurt Ohanesyan gelirini Darülaceze Vakfı'na bağışlanacak “Kalbimdeki Kuş ve Kanatlarım” isimli kitabının imza gününü geçen Cumartesi Edirne Erasta AVM'de gerçekleştirdi. 
Emekli Öğretmen, Yazar Gül Sırman Ersoykurt Ohanesyan annesi, teyzesi ve anneannesi adına bir çırpıda okunabilecek “Kalbimdeki Kuş ve Kanatlarım” adını verdiği kitabını geçen Cumartesi günü Erasta AVM'de okurseverlerle buluşturup imzaladı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği imza gününde Gül Sırman Ersoykurt Ohanesyan şunları söyledi:
"Edirne do-ğumluyum. İs-tiklal İlkokulu, Atatürk Orta-okulu, Ticaret Lisesi'nde oku-dum. Ticaret Lisesini okul birincisi olarak bitirdim. Anka-ra'ya Gazi Üni-versitesi İş Eği-timi Öğret-menliği'nden mezun olup öğ-retmen oldum. Okul müdürlü-ğünden emekli oldum.  Ankara ve İstanbul'da yaşadım. İstanbul'da yaşamımı kaleme almaya başladım. 5 ay önce annemi kaybettim ve annemi kaybedince de kitabımı toparladım. 
"HİÇ BİR ŞEY ÇARESİZ DEĞİL"
Herkesin okuyacağı bir kitap olmasına dikkat ettim. Çünkü Türk toplumu olarak okumayı pek sevmiyoruz. Kitabım bir saatte okunabiliyor. Bir nefeste okunacak bir kitap. Yaşadıklarım herkese ders olsun. İnancını, gücünü kaybetmeyen tüm insanların yolunun açık olduğuna inanıyorum. Çocukluğumda yaşadığım travmaların beni nelere soktuğunu beni nereden çıkardığını ve günümüz de nereye geldiğimi göstermek için bu kitabı yazdım. Bu kitabımı yazarken annemden hep kopuk yaşadım. Anne sevgisinin insan yaşamında çok önemli payının olduğunu vurgulamak için yazdım. Türk kadınına örnek olmak için yazdım. Hiçbir şeyin çaresiz olmadığını kanıtlamak için yazdım.
"İKİ ÇOCUĞUM KANATLARIM OLDU"
İlk kitabım, ama tabi bana yaşama gücünü veren iki çocuğum oldu Can ve Cansu kanatlarım onlar oldu. Onların sevgisiyle ben uçtum, mücadele ettim. Kitabımda da zaten anlattım.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE