ANASAYFA
09 Temmuz 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EDİRNE İCRA DAİRESİ
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Haberin Yayın Tarihi: 13-02-2020 05:22
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EDİRNE İCRA DAİRESİ

T.C. EDİRNE İCRA DAİRESİ

2018/2017 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :


1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Edirne İl, Merkez İlçe, 1738 Ada, 32 Parsel, HACILAREZANI Mahalle/Köy 1.563,00 m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda yer alan 2.+3. Kat 5 nolu bağımsız bölüm, 5/200 arsa paylı olarak 1/1 hissesi borçlu şirket adına kayıtlı DUBLEKS MESEN Nitelikli Taşınmaz cinsinde: Mesken,Bina yaşı : 9 , Bürüt alanı: 74 m2 , Net alanı : 57 m2'dir.Taşınmaz Edirne'nin gelişmiş bir bölgesinde yar almakta olup civarında, Özel Ekol Hastanesi, Vali Konağı ve alışveriş merkezleri gibi donatılar mevcuttur. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamakta ve her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.Bağımsız bölüm fiilen kullanılır durumda değildir. Binanın 2. + 3. Normal katında yer almaktadır. 2. Normal katında; 1 Salon, 1 Mutfak ve 1 Banyo, 3. Normal katında, 1 oda, 1 mutfak, 1 banyo ve 1 balkonbulunmaktadır.Yerler şap betonlu,parke yok, camları Pvc doğrama, Mutfak dolabı takılı ancak tezgah ve eviye takılı değil, duvarlar saten alçı kaplı, boyasız, banyo duvarları seramik kaplı, banyo dolabı mevcut ancak lavabosu yok, duşakabin yok, vitrifiyeleri yok, banyo ahşap kapısı takılı ancak pervazları yok, salon ahşap kapı kasası takılı ancak pervazı yok, salon kapı üstünde boşluk olup tadilat işlemleri gerekmektedir. Kombi ve panel petekler yok, Elektrik tesisatı mevcut ancak priz ve armatürler yok. Çelik kapı takılı, giriş mermer eşiği yoktur.Adresi: Koca Sinan Mahallesi, Reşat Çamdere Sokak, No: 4/B, B Blok, Kat: 2+3, Daire: 5Merkez / EDİRNE,Yüzölçümü 57,00 m2,Arsa Payı: 5/200,İmar Durumu :Var, İnşaat tarzı Taşınmaz:Mesken Konut Alanı içinde kalmaktadır. Hmax: 15,50 m, E:1,50 yapılaşma şartlarına sahiptir.Kıymeti :205.000,00 TL,KDV Oranı %1,Kaydındaki Şerhler :Muhtelif dairelerin hacizleri vardır.
1. Satış Günü 03/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü 08/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Edirne İl, Merkez İlçe, 1738 Ada, 32 Parsel, HACILAREZANI Mahalle/Köy,1.563,00 m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda yer alan 2.+3. Kat 6 nolu bağımsız bölüm, 5/200 arsa paylı olarak 1/1 hissesi borçlu şirket adına kayıtlı olup; DUBLEKS MESKEN niteliklidir.Taşınmazın cinsi: Mesken,Bina yaşı :9,Bürüt alanı: 80 m2 , Net alanı : 42 m2,Taşınmaz Edirne?nin gelişmiş bir bölgesinde yar almakta olup civarında, Özel Ekol Hastanesi, Vali Konağı ve alışveriş merkezleri gibi donatılar mevcuttur. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamakta ve her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.Bağımsız bölüm fiilen kullanılır durumda değildir. Binanın 2. + 3. Normal katında yer almaktadır. 2. Normal katında; 1 Salon, 1 Mutfak ve 1 Banyo, 3. Normal katında, 1 oda, 1 mutfak, 1 banyo ve 1 balkon bulunmaktadır.Yerler şap betonlu,parke yok, camları Pvc doğrama, Mutfak dolabı takılı ancak tezgah ve eviye takılı değil, duvarlar saten alçı kaplı, boyasız, banyo duvarları seramik kaplı, banyo dolabı mevcut ancak lavabosu yok, duşakabin yok, vitrifiyeleri yok, banyo ahşap kapısı takılı ancak pervazları yok, salon ahşap kapı kasası takılı ancak pervazı yok, salon kapı üstünde boşluk olup tadilat işlemleri gerekmektedir. Kombi ve panel petekler yok, Elektrik tesisatı mevcut ancak priz ve armatürler yok. Çelik kapı takılı, giriş mermer eşiği yoktur.Adresi: Koca Sinan Mahallesi, Reşat Çamdere Sokak, No: 4/B, B Blok, Kat: 2+3, Daire: 6Merkez / EDİRNE,Yüzölçümü 42,00 m2,Arsa Payı: 5/200,İmar Durumu: Var,İnşaat tarzı Taşınmaz: Mesken Konut Alanı içinde kalmaktadır.Hmax: 15,50 m, E:1,50 yapılaşma şartlarına sahiptir.Kıymeti :211.000,00 TL,KDV Oranı %1,Kaydındaki Şerhler:Muhtelif dairelerin hacizleri vardır.
1. Satış Günü 03/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü 08/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Edirne İl, Merkez İlçe, 1738 Ada, 32 Parsel, HACILAREZANI Mahalle/Köy,1.563,00 m2 yüzölçümlü Arsa vasıflı ana taşınmazda yer alan 2.+3. Kat 6 nolu bağımsız bölüm, 5/200 arsa paylı olarak 1/1 hissesi borçlu şirket adına kayıtlı ÇATI ARASI PİESİ OLAN MESKENDİR.Taşınmaz cinsi: Mesken,Bina yaşı :9,Bürüt alanı: 52 m2 , Net alanı : 34 m2,Taşınmaz Edirne?nin gelişmiş bir bölgesinde yar almakta olup civarında, Özel Ekol Hastanesi, Vali Konağı ve alışveriş merkezleri gibi donatılar mevcuttur. Taşınmazın ulaşım sorunu bulunmamakta ve her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır.Bağımsız bölüm fiilen kullanılır durumda değildir. Binanın 4. + çatı katında yer almaktadır. 4. Normal katında; 1 Salon, 1 Mutfak ve 1 Banyo, 2 balkon, çatıkatında, 1 oda, 1 teras bulunmaktadır. Yerler şap betonlu,parke yok, camları Pvc doğrama, Mutfak dolabı takılı ancak tezgah ve eviye takılı değil, duvarlar saten alçı kaplı, boyasız, banyo duvarları seramik kaplı, banyo dolabı mevcut ancak lavabosu yok, duşakabin yok, vitrifiyeleri yok, banyo ahşap kapısı takılı ancak pervazları yok, salon ahşap kapı kasası takılı ancak pervazı yok, salon kapı üstünde boşluk olup tadilat işlemleri gerekmektedir. Kombi ve panel petekler yok, Elektrik tesisatı mevcut ancak priz ve armatürler yok. Çelik kapı takılı, giriş mermer eşiği yoktur.Adresi: Koca Sinan Mahallesi, Reşat Çamdere Sokak, No: 4/B, B Blok, Kat: 4+Çatı, Daire: 9Merkez / EDİRNE,Yüzölçümü 34,00 m2 ,Arsa Payı 5/200,İmar Durumu: Var,İnşaat tarzı Taşınmaz: Mesken Konut Alanı içinde kalmaktadır.Hmax: 15,50 m, E:1,50 yapılaşma şartlarına sahiptir.Kıymeti 179.000,00 TL,KDV Oranı: %1,Kaydındaki Şerhler Muhtelif dairelerin hacizleri vardır.
1. Satış Günü 03/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 08/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad.No:1,Yeni Adliye Sarayı İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu -MERKEZ/EDİRNE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2017 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

 

 

 

 

Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr'de     (Basın: 1130867)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE