ANASAYFA
27 Eylül 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Kapıkule'ye yeni yüz’
Kapıkule Gümrük Sahası'nda devam eden modernizasyon çalışmaları incelemek üzere Edirne'ye gelen Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, buradaki bekleyiş çilesinin sona ermesi adına Bulgaristan'dan da Kapitan Andreevo sınır kapısında genişlemeye gitmelerini istediklerini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 14-02-2020 09:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Kapıkule'ye yeni yüz’

Olgay GÜLER 
Kapıkule Gümrük Sahası'nda devam eden modernizasyon çalışmaları incelemek ve Bulgar heyetle görüşmek üzere Edirne'ye gelen Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, gümrük sahasındaki bekleyiş çilesinin sona ermesi adına Bulgaristan tarafından da Kapitan Andreevo sınır kapısında genişlemeye gitmelerini istediklerini söyledi.
Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Kapıkule Gümrük Sahası'ndaki çalışmaları incelemek üzere Edirne'ye geldi. Edirne Valisi Ekrem Canalp'i makamında ziyaret eden Bakan Yardımcısı Turagay burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. Turagay, gümrük sahasında devam eden modernizasyon çalışmalarının bu yıl içerisinde bitirilerek bekleyiş çilesini sonlandırmak istediklerini söyledi. Turagay; “Kapıkule'de bu çilemizi bir şekilde sonlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
“KAPIKULE'DEKİ ÇİLEYİ SONLANDIRMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”
Kapıkule'deki çileyi sona erdirmek için Bulgar heyetle sık sık bir araya geldiklerini ifade eden Bakan Yardımcısı Turagay; “Biliyorsunuz biz Bulgar heyetle çok sık bir araya geliyoruz. Bugün de Bulgar Ekonomi Bakanı ve Bulgar Gümrük İdaresi Başkanı ile bir araya geleceğiz. Kapıkule'de bu çilemizi bir şekilde sonlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz” dedi. 
“BULGAR TARAFINDAN GENİŞLETMEYE GİTMELERİNİ
İSTEDİK”
Gümrük sahasının, tüm yolcu ve araç trafiğini kaldırabilecek bir yapıya kavuşması için modernizas-yon çalışmalarının da devam ettiğini dile getiren Bakan Yardım-cısı Turagay; “Sahanın bütün o TIR, yolcu ve araba trafiğini kaldı-rabilecek bir yapıya kavuşması için Kapıkule'yi modernize ediyoruz biliyorsunuz, inşaatımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah bu sene içerisinde de açacağız. Bulgar tarafından da bir takım isteklerimiz oldu. Onlarda da bir takım ge-nişletmelere gitmelerini istiyoruz. Bu konuda bugün ki toplantıda da somut adımlar atacağız. Sayın valimizle, bölge müdürlüğümüzde ki arkadaşlarla birlikte bu konu üzerinde çok duruyoruz. Bizim için Edirne de, Kapıkule de, TIR şoförlerimiz de önemli” diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
VRF Klima Nerelerde Kullanılır?
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama