ANASAYFA
27 Eylül 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Özelleşen şeker acılaştı(!)
Özelleştirilmesini protesto ettikleri Alpullu Şeker Fabrikası'nın geçen yıl Eylül ayında düzenlenen kampanya dönemi açılışına katılmaları üzerine büyük tepki toplayan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, 5 ay sonra bu kez TBMM'de basının karşısına geçip şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile üreticilerin de, çalışanların da mağdur edildiğini belirtirken, ilk defa Rusya'dan şeker ithal edildiğine dikkat çekti… 
Haberin Yayın Tarihi: 14-02-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Özelleşen şeker acılaştı(!)

Özelleştirilmesini protesto ettikleri Alpullu Şeker Fabrikası'nın geçen yıl Eylül ayında düzenlenen kampanya dönemi açılışına katılmaları üzerine büyük tepki toplayan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu ve CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, 5 ay sonra bu kez TBMM'de basının karşısına geçip şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile üreticilerin de, çalışanların da mağdur edildiğini belirtirken, ilk defa Rusya'dan şeker ithal edildiğine dikkat çekti.
Doç. Dr. Gaytancıoğlu, basın toplantısında şeker fabrikalarının özelleştirmesinin büyük bir hata olduğunu belirterek, burada çalışan işçilerin 4 ay kadar mevsimlik işçi olarak çalıştığını, çoğunun çalışma süreleri nedeniyle prim gün sayılarını dolduramadıklarını ve emekli olamadıklarını hatırlatarak bu konuda devletin önlem almasını istedi.
Türkiye Şeker Fabrikalarının özelleştirmelerden önce kar eden bir kuruluş olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu özelleştirme sonrası karlı fabrikaların dahi satıldığını belirterek, “Fabrikaların bir kısmı arsaları için satıldı, bir kısmında üretici özel sektöre güvenmediği için pancar ekmeyi bıraktı, sonuçta halkımızın sağlığı nişasta bazlışeker ithal etmek isteyen lobinin çıkarlarına feda edildi” dedi.
Şeker fabrikalarının bazılarındaki verim düşüklüğünün diğerlerindeki yüksek verimle telafi edildiğini, fabrikaların bulundukları bölgenin ekonomisine büyük katkı sağladığını ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu özelleştirme sonrası bu durumun ortadan kalktığı ve ilk defa Rusya'dan şeker ithal ettiğimizi vurguladı.
KAMPANYA DÖNEMİ AÇIIŞI
Cumhuriyet Halk Partisi şeker fabrikalarının özelleştirilmesi döneminde eylemler yaparken, özelleştirilen Alpullu Şeker Fabrikası'nın geçen Eylül ayındaki kampanya dönemi açılışına 2 CHP Milletvekilinin katılması tepki toplamıştı. Trakya'da büyük araziler topladığı bilinen işadamı Nevzat Demir tarafından satın alınan Alpullu Şeker Fabrikası'nın açılışına CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve  Kırklareli milletvekili Turabi Kayan'ın yanısıra İyi Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar da katılmıştı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
VRF Klima Nerelerde Kullanılır?
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama