ANASAYFA
27 Eylül 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETSO'dan üyelere bilgilendirme
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Meridyen 360 Danışmanlık İnsan Kaynakları Ticaret Limited Şirketi Edirne Şubesi işbirliğinde "2020 Yılı Asgari Ücret Maliyetlerinin Azaltılması, İstihdam Teşvikleri ve Muhtasar Prim Hizmet Beyanname Uygulamaları" hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Haberin Yayın Tarihi: 14-02-2020 07:40
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETSO'dan üyelere bilgilendirme

Toplantıya Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı M. Emre Alp ve ESMMMO Başkanı Enver Çevik katılım sağladı.
İstihdam teşviklerinin önemine değinen ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt açılış konuşmasında “Odamız ve Meridyen 360 Danışmanlık arasında gerçekleştir-diğimiz protokol kapsamında üyelerimizin istihdamını artırma ve işverenleri desteklemeye yönelik teşvikler hakkında bilgilendirmek amacıyla bu toplantıyı düzenlemiş bulunmaktayız. Mevcut istihdam teşviklerinden yararlanan üye sayımızın artması adına daha önce de bir çok çalışma gerçekleştirdik. Bugün buna ilave olarak işverenler için çok önemli olan maliyetlerin azaltılmasına yönelik uygulamalar ile ilgili detaylı bilgilendirme sağlanacak. Toplantının tüm katılımcılarımıza verimli geçmesini temenni ediyorum “ sözlerine yer verdi.
İlk olarak sunumunu gerçekleştiren İş Hukuku Sosyal Güvenlik Uzmanı Özkan Sarıkaya yeni yılda işverenlerin maliyetlerinin büyük bir bölümünü oluşturan işçi ücret maliyet artışları, sigorta primi, gelir vergisi ve damga vergisi tutarlarından istisna ödeme kalemleri ve ilave istihdam teşviklerine ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Ardından 2018'den 2019'a ve 2019'dan 2020'ye asgari ücret ve buna bağlı maliyet artışları, teşvik ve desteklerin amaçları, sorumluluk ve yaptırımlarının değerlendirilmesi, cari dönemde uygulanabilecek ilave istihdam teşvikleri ve bu teşviklerin uygulama detayları, geçmiş döneme ilişkin uygulanabilecek ilave istihdam teşvikleri ve bu teşviklerin uygulama detayları, işveren desteklerinde henüz belirsiz olan durumlar ve sigorta primi ve gelir vergisi istisnası olan ücret dışı ödemeler ana konu başlıklarında sunumlarını gerçekleştirdi.
2001-2016 yılı Sosyal Güvenlik Denetmenlerinden Onur Tok'un sunumunda ise Muhtasar Prim Hizmet Belgesi Hakkında detaylı bilgilendirme gerçekleştirdi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
VRF Klima Nerelerde Kullanılır?
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama