ANASAYFA
21 Ocak 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne Bebeği'ne kardeş geliyor
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Birimlerinde 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında tamamen doğal ürünlerden organik 'Edirne Bebeği' üreten kursiyer kadınlar şimdi de 'Edirne Pehlivanı' üretimine başlayacak…
Haberin Yayın Tarihi: 15-02-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne Bebeği'ne kardeş geliyor

Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Birimlerinde 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında tamamen doğal ürünlerden organik 'Edirne Bebeği' üreten kursiyer kadınlar şimdi de 'Edirne Pehlivanı' üretimine başlayacak.
Düzenlenen meslek edindirme kurslarında üretimi gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören “organik bebeklerin” daha büyük pazar ve kitlelere ulaştırılması için Edirne'deki esnaflar Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nce ziyaret edilmeye devam ediliyor.
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş düzenlenen esnaf ziyaretlerinde; “Amacımız, kadınlarımızın kimseye muhtaç olmadan ekonomik özgürlüklerini kazanabilecekleri bir meslek sahibi olmalarını sağlamaktır. Bu kurslarda üretilen ürünlerin pazarlanması demek, kursiyerlerin aile bütçesine katkı sağlaması demektir. Bu süreçte bizler üretici konumunda olan kursiyerlerimiz ile esnafımız arasında köprü vaziyeti görürken daha geniş kitlelere ve daha büyük pazarlara ulaşmak istiyoruz. Sosyal Hizmet Merkezi Birimlerimizde üretimi gerçekleştirilen Tekstil ve hediyelik eşyalarımız; Sayın Valimiz Ekrem Canalp'in desteği ile meslek edindirme kurslarımıza kazandırdığı son teknoloji ürünü cihazlar ve makinalar ile üretilmekte. Bu imkanları olan meslek edindirme kursu birimlerimizde eğitim alan kursiyerlerimizin hayat standartlarını yükselterek, geniş kitlelere ulaşmak ve bu alandaki çalışmalarımızı arttırarak geliştirmek istiyoruz. Ayrıca kurslarımızı tamamlayan kadınlarımızın tekstil firmalarında hemen iş bulabilmesi, evlerinde bireysel olarak ürünler üretip pazarlayabilmesi ve buradaki kurslar sonucunda aile bütçelerine katkı sağlamaları bizleri son derece memnun ediyor. Sosyal Hizmet Merkezi Birimlerimiz; kadınlara yönelik vermiş olduğu meslek edindirme kursları kapsamında Edirne esnafımızdan bir çok sipariş almakta ve kursiyerlerimiz Cuma Pazarında tahsis edilen alanda ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerinin satışını yapmakta. Kursiyerlerimiz tekstil ve hediyelik eşya alanında olduğu gibi 'Edirne Bebekleri' konusunda da çok iddialılar. Kursiyer kadınlarımız şimdilerde 'Edirne Bebeği' üretimi gerçekleştirmekte, yakın zamanda ise 'Edirne Pehlivanı' üretimine başlayacaklar. Üstelik üretilen bebekler 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında ön plana çıkıyor. Çocuklarımız; bu sayede Çin Malı ve Zararlı Plastik oyuncaklardan uzak durdukları gibi 'Sıfır Atık Projesini' içinde barındıran ve tamamen organik olan bu ürünler ile daha güvende. Üstelik kadınlarımıza yönelik meslek edindirme kurslarında üretimi gerçekleştirilen 'Edirne Bebekleri' plastik ürünlere nazaran çok daha ekonomik. 'Kadınlara Yönelik Gelir Getirici Çalışmalar' kapsamında; dezavantajlı mahallelerde oturan, ekonomik yoksunluk içinde bulunan kadınlara yönelik, İŞKUR ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'nün katkıları ile meslek edindirme kursları düzenlenmeye devam ediyor” dedi.
Düzenlenen esnaf ziyaretlerine; Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş'ın yanı sıra Edirne İŞKUR Müdürü Şengül Çildam ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İlhan Dinç ile görevli personeller de katılım sağlıyor.
Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, Meslek Edindirme Kursu Kursiyer Kadınlara yönelik; ürettikleri ürünlerin geniş pazarlara ulaştırılması amacıyla esnaf ziyaretleri belirli periyotlar ile devam edecek. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne’de elektrik kesintisi
İba bu kez seçimle geldi
Uzaktan anne yemeği
Sistemle yola devam
Ekmekte zam yolda
Oynadığı her takımda “Kral” oldu
Sahte döviz makineye takıldı
Müftülük ek binada
EDESOB'tan ‘şeker' gibi protokol
‘Esnaf da HES koduna geçsin’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama