ANASAYFA
27 Şubat 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Isı sayaçlarına muayene uyarısı
Edirne Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, 2015 ve öncesi tarihlerde imal edilmiş ısı sayacı kullanan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için periyodik muayene müracaatlarını Şubat ayı sonuna kadar yetkili muayene servislerine yapmalarının gerektiğini bildirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 15-02-2020 08:20
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Isı sayaçlarına muayene uyarısı

Edirne Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü, 2015 ve öncesi tarihlerde imal edilmiş ısı sayacı kullanan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için periyodik muayene müracaatlarını Şubat ayı sonuna kadar yetkili muayene servislerine yapmalarının gerektiğini bildirdi.
Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, “3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu kapsamında bulunan ölçü ve ölçü aletlerinin piyasaya arzı ve muayenelerine ilişkin işlemler Bakanlığımızca yürütülmektedir. Söz konusu Kanun kapsamında bulunan ve doğalgazın İlimiz genelinde kullanılmaya başlanmasıyla yaygınlaşan ısı sayaçlarının periyodik muayeneleri ile ilgili bazı hususların kamuoyuna duyurulması ihtiyacı hasıl olmuştur” denilerek şunlara yer verildi:
“Buna göre; Isı Sayaçlarının muayene geçerlilik süresi 5 yıldır. Muayeneler Bakanlığımız tarafından yetkilendirilmiş servisler tarafından yapılmaktadır. Kullanıcılar periyodik muayene müracaatlarını her yıl Ocak ayının başından Şubat ayının son gününe kadar yetkili servislere yapmak zorundadır.
Muayeneler ilk defa 2019 yılında yapılmaya başlandığından, 2014 yılı ve öncesinde piyasaya arz edilmiş olan tüm ısı sayaçları için 2019 yılı Mayıs ayı sonuna kadar müracaat edilmesi ve muayenelerinin de yıl sonuna kadar yaptırılması gerekirken, servis sayısının yetersiz olması ve vatandaşların bir kısmının bu konudan haberdar olmaması gibi nedenlerle bir çok ısı sayacı kullanıcısı tarafından zamanında müracaat yapılamamıştır.
Bu nedenle, 14 Aalık 2019 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan değişiklikle 2015 yılı ve öncesinde imal edilerek piyasaya sürülmüş ısı sayaçlarının periyodik ve stok muayene müracaat süreleri 2020 yılı Şubat ayı sonuna kadar uzatılmıştır.
2015 ve öncesi tarihlerde imal edilmiş ısı sayacı kullanan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için periyodik muayene müracaatlarını Şubat ayı sonuna kadar yetkili muayene servislerine yapmaları gerekmektedir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'de inşaat sektörü eksi
‘Neresi tarih?’
Bir ayağı da çukurda!
Servis şoföründe alkol!
‘Evlatlarım sürünmesin’
O anne ve bebeği devlet korumasında
Konuşmadan anlaşıyorlar
Çakırlar'dan 'birkaç'lı tepki!
Kır zarar ver bırak, okutma!
Velide LGS kaygısı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE