ANASAYFA
06 Haziran 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
CHP'ye taşrada ittifak eleştirisi
İYİ Parti kurucularından, Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın, Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki ittifak uyumuna bazı CHP'li mahalli yöneticilerin uymadığına dikkat çekerek kendilerini sert dille eleştirdi…  Akalın, partisinin Edirne'de gerçekleştirilen Merkez İlçe kongresinde yaptığı konuşmada; “CHP'nin mahalli yöneticilerine sesleniyorum; kendi kişisel hesaplarınızla bir büyük uyumu tabanından zedeliyorsunuz. Bu yarın öbür gün bir başka sel haline gelir ve sizi alır yok eder gider” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 17-02-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
CHP'ye taşrada ittifak eleştirisi

Olgay GÜLER
İYİ Parti kurucularından, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Mehmet Tolga Akalın, Meral Akşener ile Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki ittifak uyumuna bazı CHP'li mahalli yöneticilerin uymadığını ifade ederek sert konuştu.
GİK Üyesi Akalın, partisinin Edirne Merkez İlçe 2'nci olağan genel kuruluna katıldı. Divan başkanlığı yaparak yönettiği genel kurulda konuşan Akalın, İYİ Parti'nin 2 yıllık geçmişine değinerek, kuruluş aşamasındaki zorlukları anlattı. CHP ile yaptıkları millet ittifakının meyvelerini özellikle yerel seçimde verdiğine dikkat çeken Akalın, son dönemde bazı CHP'li mahalli yöneticilerin ittifaka uymayan davranışlarda bulunduğunu söyledi. 
“BÜYÜK UYUMU TABANINDAN ZEDELENİYORSUNUZ”
Özellikle Edirne ve Tekirdağ'ı isim vererek konu hakkında eleştiren Akalın; “Edirne'de de, Tekirdağ'da da İYİ Partili teşkilat arkadaşlarımızın samimiyetlerine gerekli eş güdümün ve uyumun sağlanamadığı idari davranışlarla muhatap oluyoruz. Bunlara üzülüyoruz. Fakat sadece üzülmekle kalmayacağız. Bu kalbi ittifaka uyum göstermeyecek tüm CHP'nin mahalli yöneticilerine sesleniyorum; kendi kişisel hesaplarınızla bir büyük uyumu tabanından zedeliyorsunuz. Bu yarın öbür gün bir başka sel haline gelir ve sizi alır yok eder gider” dedi. 
“YARIN SADECE ÜZÜLMEKLE KALMAYIZ”
Söz konusu gelişmelerden duyduğu üzüntüyü de dile getiren Akalın; “Bu insanların hüsnü niyetini, samimiyetini, gayretli mücadelesini münferit bir politik çıkar haline getirip, müstakil değil de müşterek bir siyasal irade sonucu oluşmuş sonuçları hanenize yazıp, kendi iç alanlarınıza dönmeyin. Biraz daha açayım. Geldiğimiz noktada sayın genel başkanlarımızın arasındaki mükemmel uyumunu taşıyamayan, ne yazık ki taşra teşkilat mensuplarını görüyoruz. Bunlardan dolayı da bugün üzülüyoruz. Yarın sadece üzülmekle kalmayacağız” diye konuştu. 
Türkiye'nin üçüncü bir yola ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekleyen Akalın; “2 yıllık siyasi harekette bu tür aksaklıklara karşı yürüyüşümüzü hiç bozmuyoruz, başımız dik, asla ve kata politik hezeyanların içerisinde kendimizi kaybetmeden temel hedefe, iktidar hedefine yürüyoruz. Bugün Türkiye'nin üçüncü bir yola ihtiyacı var ve Türkiye'de İYİ Parti siyasal hareketi bu üçüncü yolu temsil ediyor. Onun için bundan sonra yürüyeceğimiz yol Türkiye'nin milli makul akıl yolu olacaktır” ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE