ANASAYFA
03 Haziran 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Promosyon haktır’
DİSK Emekli Sen Edirne Şubesi'nin SGK önündeki basın açıklamasında 450 TL değil, en az asgari ücret tutarında promosyon ücreti talep eden emekliler, insanca yaşamak istediklerini haykırdı… 
Haberin Yayın Tarihi: 19-02-2020 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Promosyon haktır’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
DİSK Emekli-Sen Edirne Şubesi 'Promosyon, sadaka değil haktır' diyerek SGK önünde basın açıklaması yaptı. 450 TL değil, en az asgari ücret tutarında promosyon ücreti talep eden emekliler, insanca yaşamak istediklerini haykırdı. 
DİSK Emekli-Sen Edirne Şubesi 'Promosyon sadaka değil haktır' yazılı pankartı SGK önünde açıp basın açıklaması yaptı. Başkan Sait Dayıoğlu, “Promosyon, sadaka değil haktır! Hakkımızı alacağız” dedi ve şunları söyledi:
“PROMOSYON SADAKA DEĞİL”
“Emeklilere verilen promosyon ise emeklinin üç yıl aynı bankadan maaş alması şartına bağlanmakta ve sadakadan öteye geçmemektedir.
Bu ülkenin ekonomisine yıllarca hizmet etmiş 13 milyon emekçiyiz. 
Geçmişte insanca çalışma koşulları için verdiğimiz kararlı mücadeleyi şimdi insanca yaşamak için vermeye devam eden yurttaşlarız. 13 milyon emeklinin, maaşlarımızın geçimimizi sağlamaya, insanca bir yaşam sürmeye elverişli olmadığı açıktır. Kredi çekmeden, kredi kartlarına yüklenmeden, o bankadan alıp bu bankaya yatırıp nasıl ay sonunu getiririz diye düşünmeden geçmeyen bir günümüz dahi olmadı.
Sadece seçim öncesi akıllarına geldiğimiz siyasilerin, 2017'de emeklilere promosyon hakkı müjdesi diye duyurdukları promosyon hakkımızın emeklilere verilmesini istiyoruz.
Emekliler için lütuf değil hak olduğunu görmezden gelenlere taleplerimizi iletiyoruz.
Emeklilerin maaş vereni olarak Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ve teklif verecek olan bankaların oturacağı promosyon pazarlığı masasında, 13 milyon emekliyi temsilen sendikamızın bulunması; bu masada alınacak kararın her bir emekliye asgari ücretten az olmamak üzere en az bir maaş tutarında promosyon ödenmesinin karara bağlanması gerekiyor.
“HAKKIMIZI ALACAĞIZ”
Emekliler Sendikası olarak bizlerin içinde yer alacağı bir komisyon kurulmaz ve taleplerimiz yerine getirilmezse, biz emekliler için, emeklileri bağlayan ancak emeklileri temsil etmeyen bu sözleşme hükümsüz sayılacaktır. 
Böyle bir durumda, emekliler olarak bizler, ülkemizde faaliyet gösteren ve şimdiden rekabet yarışına başlamış olan bankalarla görüşüp, taleplerimizin altında olmayacak şekilde promosyon hakkımızı alacağız.
Biz emeklilerin popülist söylemlerinize, içi boş vaatlerinize ve dahası müjde diye verdiğiniz sadakanıza karnımız tok. Haklarımız var, alacağız! 
Fabrikalarda, şantiyelerde, tarlalarda, işleklerde, çalışma hayatının her alanında ömrümüzü sizler oturduğunuz yerden spekülatif kazançlarınıza kazanç ekleyin diye harcamadık. Haklarımız var, alacağız. Promosyon, sadaka değil haktır. Hakkımızı alacağız.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE