ANASAYFA
06 Haziran 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Veteriner hekimlere eğitim
Hayvan hastanelerinde, ev ve süs hayvanları satışında çalışabilecek veteriner hekimler, Trakya Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası'nda düzenlenen hizmet içi eğitimlerine katıldı…
Haberin Yayın Tarihi: 19-02-2020 07:46
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Veteriner hekimlere eğitim

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Hayvan hastanelerinde, ev ve süs hayvanları satışında çalışabilecek veteriner hekimler, Trakya Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası'nda düzenlenen hizmet içi eğitimlerine katıldı. Veteriner hekimlere kanun, yönetmelik ve prosedürler anlatıldı. 
Veteriner hekimlere yönelik düzenlenen bir günlük hizmet içi eğitimi Trakya Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası'nda verildi. Prof. Dr. Serdar Seçkin Arun patoloji, Prof. Dr Bülent Ekiz zootekni, Prof. Dr. Erman Or dahiliye, Dr. Altan Armutak deontoloji ve meslek etiği, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü çalışanları kanunları ve yönetmelikleri, Oda Başkanı Dr. Erdal İlgü de 6343 sayılı Türk Veteriner Hekimleri Birliği'nin kurulması ve odaların teşekkül tarzına dair kanun ve yönetmeliği anlattı. Oda Başkanı Dr.Erdal İlgü, hizmet içi eğitimlerin önemine değindi ve şunları söyledi:
“Hayvan hastanelerinde çalışan veteriner hekimlerin, orada çalışabilmeleri için hizmet içi eğitime gitmeleri gerekiyor. Birde ev ve süs hayvanları satışında çalışabilecek olan veteriner hekimlerin hizmet içi eğitimleri yapıyoruz. Bu eğitimleri alarak orada çalışabiliyorlar, yoksa çalışamıyorlar. Bu eğitimler önemli. Hocalarımız kanun, yönetmelik ve prosedürü anlatıyor. Bende veteriner hizmetleri kanununu anlattım. Bu kurs alanında uzman hocalarımız eşliğinde bitecek.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE