ANASAYFA
01 Nisan 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Suiçmez 4'üncüye aday
Edirne İli Merkez İlçe ve Süloğlu İlçesi Süt Üreticileri Birliği'nin 2018-2019 olağan genel kurulu yarın Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak…
Haberin Yayın Tarihi: 22-02-2020 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Suiçmez 4'üncüye aday

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne İli Merkez İlçe ve Süloğlu İlçesi Süt Üreticileri Birliği'nin 2018-2019 olağan genel kurulu yarın Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılacak. 530 aktif üyesi olan birliğin genel kurulunda seçime tek listeyle gidilecek. Başkan Mustafa Suiçmez dördüncü dönem için aday olduğunu açıkladı. 
Edirne SÜTÜB, olağan genel kurulunu yarın Edirne Tarım ve Orman İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirecek. Divan heyetinin seçimi ve saygı duruşundan sonra genel kurul Birlik Başkanı Mustafa Suiçmez'in açılış konuşması ile başlayacak. 18 maddelik gündemle toplanacak olan birlik genel kurulunda Yönetim Kuruluna 4 yıl süreyle 7 asıl 7 yedek, Denetim Kuruluna 3 asıl 3 yedek üye, üst birlik temsilcilerinin seçimi yapılacak. Genel kurul öncesi Başkan Mustafa Suiçmez dördüncü dönem için de göreve talip olduğunu açıkladı ve şunları söyledi:
DÖRDÜNCÜ DÖNEM İÇİN DE GÖREVE TALİP
"4 yılda bir seçimli, 2 yılda bir de mali genel kurulumuzu yapıyoruz. 530 aktif üyemiz var. Genel kurulumuzu üyelerimize duyurduk. Listemizde bir kaç yönetim ve denetimde tekrar listemizi üreticilerimizin önüne sunacağız. Üreticilerimiz bize yine devam derlerse Allah'ın izniyle onlara bugüne kadar yaptığımız hizmetlerin devamı yönünde hizmet etmeyi düşünüyoruz. Genel kurulumuzun şimdiden üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Üreticilerimizi genel kurula tekrar davet ediyorum. Dördüncü dönem için adayım. 
“HAYVACNILIĞIN GELECEĞİ AİLE İŞLETMELERİNE BAĞLI”
Edirne il genelinde yaklaşık günlük süt üretimi aylara göre değişiyor ama 600 - 650 ton civarında. Süt Üreticileri Birliği tonaj olarak neresin-desiniz derseniz sadece 27-28 tonlarını ancak arz edebiliyoruz. Üreti-cinin hakkını arama anlamında sesimiz gür çıkıyor. Birlik 2005 yılında kuruldu 2006 yılı Nisan ayında faaliyete geçti. Son yaptığımız katı atık gübre konusunda hedefimiz üreticinin girdi maliyetlerini aşağı çekme yönünde nasıl katkı yapabiliriz? Fiyatı belirleme yönünde yetkimiz yok. Bakanımıza, bakan yardımcılarımıza tüm sorunları iletiyoruz. Kendi gücümüzle yapabileceklerimizin planlamalarını yapıyoruz. Önümüzdeki dönem üzerinde ısrarla talep edeceğimiz küçük aile işletmelerine yönelik sayılarının artırımı yönünde hayvan temini. İthal anlamında yanlış anlaşılmasın. Hayvan iç piyasadan kredilendirme devletten bu yönde böyle bir proje olmalı, projeler yapmalıyız. Üç beş ineği olan aile işletmeleri en az 10 - 15 ineğe çıkmak zorunda. Çünkü Türkiye'nin hayvancılıkta geleceği kesinlikle aile işletmelerine bağlı. Aile işletmeleri var olduğu sürece Türkiye hayvancılıkta belirli bir noktaya gelir. Üreticimiz zarar ettiği dönemlerde de üretmeye devam etti. Önümüzdeki dönemde de projelerle ilgili bakanımızdan bakan yardımcılarımızdan taleplerimiz olacak.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE