ANASAYFA
06 Temmuz 2020 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ambulans yatmasın!
Edirne'de merkezdeki 8 köy çocuğunun eğitim öğretim gördüğü Büyükdöllük Köyü'nde sağlık ocağının kapanması üzerine 15 yıldır atıl duran ambulansın gezici kütüphane olması isteniyor…
Haberin Yayın Tarihi: 22-02-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ambulans yatmasın!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Edirne'de merkezdeki 8 köy çocuğunun eğitim öğretim gördüğü Büyükdöllük Köyü'nde sağlık ocağının kapanması üzerine 15 yıldır atıl duran ambulansın gezici kütüphane olması isteniyor. 
Almanya'ya çalışmaya giden köylülerin yıllar önce köye hibe ettiği ve 15 yıldır atıl duran ambulansın köydeki çocuklara gezici kütüphane olarak hizmet vermesi bekleniyor. Büyükdöllük Köyü'nden 55,  Menekşesofular, Küçükdöllük, Değirmenyeni, Yolüstü, Hatipköy, Muratçalı ve Korucu olmak üzere 7 köyden taşımalı eğitimden faydalanan toplam 102 öğrenci Büyükdöllük Köyü Ortaokulu'nda eğitim için buluşuyor. Okulun hemen yanında 15 yıldır atıl duran ambulansın köye gezici kütüphane olarak kazandırılması isteniyor. Almanya'ya çalışmaya giden köylü işçilerin aralarında para toplayıp aldıkları ve köylerine hibe ettikleri ambulansla ilgili Muhtar Ahmet Karanfil de şunları söyledi:
YILLARDIR HASTA TAŞIMIYOR
"1996-98 yıllarında sağlık ocağımız yapıldıktan sonra köyümüzden Almanya'ya çalışmaya giden köylülerimiz tarafından kendi aralarında para toplayarak bu ambulansı sağlık ocağına hibe etmişler. Bu ambulans 2006-2007 yıllarına kadar köyümüzde hizmet verdi. Aile hekimliğine geçildikten sonra sağlık ocakları kapandı. Ambulansı kullanma şansımız kalmadı. Ambulansın bakımını yaptırıp işçi çalıştırma şansımız da kalmadı. Bizim okulumuz birinci sınıftan 8'nci sınıfa kadar taşımalı eğitim. Okul müdürlerimizle görüşüp ambulansı gezici kütüphane yapılmasını talep ettiler. Bizde ambulansın bakımı için hem de öğrenciler için faydalı olacağını düşünüyoruz. Ambulansın atıl vaziyetten kurtulması, köye hibe eden gurbetçilerin emekleri heba olmamış olur. Köyümüze ve yakın köylere hizmet vermesi bizim için sevindirici olur.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Kot Şort Modelleri
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE