ANASAYFA
01 Nisan 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Miniklerin gözüyle Edirne
2023 Eğitim Vizyonu kapsamında “Adım Adım Edirne” etkinliği çerçevesinde Serhat İMKB Uygulamalı Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı 'Benim Gözümden Benim Şehrim' adlı fotoğraf sergisi okul salonunda açıldı...
Haberin Yayın Tarihi: 22-02-2020 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Miniklerin gözüyle Edirne

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Adım Adım Edirne etkinliği çerçevesinde Serhat İMKB Uygulamalı Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı 'Benim Gözümden Benim Şehrim' adlı fotoğraf sergisi okul salonunda açıldı. Sergide minikler eserlerinin başında heyecanla poz verdi.
Serhat İMKB Uygulamalı Anaokulu öğrencilerinin 'Benim Gözümden Benim Şehrim' adlı fotoğraf sergisinde minikler heyecanını büyükleriyle paylaştı. Okulun salonunda eserlerin sergilendiği alan bayram yerini aratmadı. Okul Müdürü Ali Sakarya açılış öncesi konuşmasında şunları söyledi:
BAYRAM GİBİ SERGİ
“2023 eğitim vizyonu projelerinden 'Adım Adım Edirne' projesi kapsamında Serhat İMKB Uygulamalı Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı 'Benim Gözümden Benim Şehrim' adlı fotoğraf sergimize hoş geldiniz.
Bilindiği üzere yapılan bilimsel araştırmalar doğrultusunda doğumdan altı yaşa kadar olan dönem insan gelişimi açısından 'hayati' olarak kabul edilmektedir. Bu dönemde çocuk büyük bir hızla gelişir, değişir, kişiliği, sosyal davranışları ve zihinsel yetenekleri yani tüm gelişim alanları büyük oranda bu dönemde şekillenir. 
Biz de Uygulama Anaokulumuzda çocuklarımıza sunduğumuz eğitim hizmetleri ve yaptırdığımız etkinliklerle bu alanlara en iyi şekilde hizmet etmeye ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Diğer bir yandan da 12. Sınıf çocuk gelişimi bölümü öğrencilerimiz için aktif bir öğrenme ortamı, çalışma hayatının küçük bir örneğini sunmuş oluyoruz. Öğrencilerimiz stajlarını burada gerçekleştirerek öğrendiklerini uyguluyorlar, kendilerine ekonomik anlamda katkı sağlıyorlar ve en önemlisi küçük bir insanın büyümesine tanıklık ediyorlar. Bu küçük insanlar geleceğimizin aydınlatıcısı olacağından vatanına, milletine, ailesine bağlı, saygılı, hoşgörülü, yardımsever; araştıran, öğrenen ve öğrendiğini uygulayan bir nesil olarak yetişmesi bizler için çok önemli.
Sayın bakanımızın dediği gibi, 'meslek lisesi öğrencileri ara eleman değil, aranan elemandır.' Okulumuzda bu anlayışla öğrencilerimizi eğitmeğe ve onları yetenek ve ilgilerine göre bölümlere yönlendirerek bu verimi en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Okulumuzun uygulama anaokulu da bunun en güzel örneklerindendir. Bugün bu sergiyi planlayan, uygulamaya koyan ve emeği geçen okulumuz müdür yardımcılarına, çocuk gelişimi bölümü şefi Kadriye Özcan'a, atölye şefi Elif Ulusoy'a, uygulama anaokulu öğretmenlerimize ve stajyer öğrencilerimize teşekkür ederiz.” 
Edirne İl Milli Eğitim Şube Müdürü Aydın Erünsal ve Şube Müdürü Mustafa Taştekin, Okul Müdürü Ali Sakarya miniklerle birlikte sergi açılışını yaptı. Eserlerin gezilmesinden sonra katılımcılar ikramda bulunuldu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE