ANASAYFA
01 Nisan 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ADD kurucusunu andı
ADD Edirne Şubesi, Onursal Kurucu Başkan Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu'nu 28. ölüm yıldönümünde anarken, Atatürk'ün ismini milletin gönlünden, zihninden ve tarihin altın sayfalarından silmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini bildirdi… 
Haberin Yayın Tarihi: 24-02-2020 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ADD kurucusunu andı

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi (ADD) Atatürk'ün ismini milletin gönlünden, zihninden ve tarihin altın sayfalarından silmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini bildirdi. 
ADD Edirne Şubesi, 'Niyetleri Hep Buydu' konulu basın açıklaması ve  Atatürkçü Düşünce söyleşisini dernek binasında gerçekleştirdi. Atatürkçü dostlar derneğin Onursal Kurucu Başkanı Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu'nu da saygı, minnet ve özlemle andı. Yazman Reyhan Güzel, "Niyetleri belliydi" diyerek şunları söyledi:
"NİYETLERİ HEP BUYDU"    
"İstanbul Atatürk Havalimanı, çeşitli bahanelerle kapatıldı. 'ihtiyaca cevap vermiyor', 'daha büyüğünü, en iyisini yaptık' diyerek; açıktan algı operasyonu yapılarak Atatürk Havalimanı kapatıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği, ilk günden itibaren bunun bir oyun olduğunu; 'Atatürk'ün adını silmeyi hedeflediklerini vurguladı. 
Türkiye Cumhuriyeti Resmi Gazete'sinde de yer alan, Cumhurbaşkanlığı kararı ile İstanbul Havalimanı'ndan 'Atatürk' resmen kaldırıldı. Atatürk karşıtlığı bir kez daha ilan edildi. Milletimiz, bu gerçeği bir kez daha gördü. En baştan beri istediklerini bir kararname ile yaptılar. Niyetleri belliydi. Ancak, unutulmamalıdır ki milletin gönlünden, zihninden ve tarihin altın sayfalarından Atatürk'ün adını silmeye kararnamelerinin gücü yetmeyecek. 
İşsizlik, yoksulluk ve açlıktan intiharların hiçbir dönemde olmadığı kadar arttığı; toplumun gelecek umudunu yitirdiği; yargının adalet dağıtamaz hale geldiği, dış politikanın iflas ettiği bir dönemde, çıkarılan bu kararnameyi yüce Milletimizin tertemiz vicdanına bırakıyoruz. Mücadelemizi demokratik ve yasal zeminde kararlılıkla sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz."
ORD. PROF. DR.VELİDEDEOĞLU SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE ANILDI
Derneğin Onursal Kurucu Başkanı, Türk Hukukunun gelişiminde önemli katkıları bulunan bilim ve düşünce adamı Ord.Prof.Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu da saygı, minnet ve özlemle anıldı. Sayman Gökay Bilgin  de, derneklerinin sağlam ve güvenilir rehberlere sahip olduğunu, o rehberlerin en önemlilerinden birinin Onursal Kurucu Başkanları Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu olduğunu söyledi. 
Bilgin, özetle şunları paylaştı:
"Türkiye'nin tanınan birçok hukukçusunun hocası olan Hıfzı Veldet Velidedeoğlu, Atatürkçü Düşünce Derneği kurucularından olup aynı zamanda derneğin Onursal Başkanıdır. 
Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu olarak, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı Millet Meclisi'nin kuruluşundan beri, çeşitli yer ve görevlerde, kimi kez de sıradan bir yurttaş olarak, tüm eylem ve yapıtlarıyla Türk Devrimi ve Atatürk İlkelerinin her dönemde inançlı savunucusu olan ve yaşamı boyunca Atatürkçü düşünceden ödün vermeksizin tüm bilgi ve yeteneğini bir an bile vazgeçmeden Atatürk'ün amaçladığı Türkiye'nin gerçekleşmesine yönelten, Onursal Kurucu Başkanımız Ord. Prof. Dr. Hıfzı Veldet Velidedeoğlu'nu aramızdan bedenen ayrılışının 28. yılında hiç tükenmeyecek sevgi, saygı ve bağlılıkla anıyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE