ANASAYFA
28 Ocak 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Sevgi Çemberi büyüyor
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın açtığı “Fikir Sizden Uygulama Sizden” konulu proje yarışmasında destek almaya hak kazanan Sevgi Çemberi adlı proje açılış ve tanıtım töreni Sosyal Bilimler Lisesi'nde yapıldı…
Haberin Yayın Tarihi: 25-02-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Sevgi Çemberi büyüyor

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Gençlerin sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini ve içinde yaşadıkları toplumun sorunlarına duyarlı hale gelerek, gönüllü faaliyetler gerçekleştirmesini sağlamayı amaçlayan Sevgi Çemberi büyüyor. Sevgi Çemberi adlı proje tanıtımı Edirne Sosyal Bilimler Lisesi'nde gerçekleşti. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın açtığı Fikir Sizden Uygulama Sizden konulu proje yarışmasında destek almaya hak kazanan Sevgi Çemberi adlı proje açılış ve tanıtım töreni Sosyal Bilimler Lisesi'nde yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı 2019 yılı gönüllülük ve Dünden Bugüne Sevgi Çemberi kısa film sunumuyla başlayan programda Koordinatör öğrencilerden Buse Pehlivan Sevgi Çemberi Benim İçin adlı sevgi yüklü bir konuşma yaptı ve özetle şöyle dedi:
"İNANÇ İMKÂNSIZLIKLARIN, OLUMSUZLUKLARIN ÜSTÜNDE"
"Bu konuşmayı yapmamın en büyük nedeni bir salon dolusu insana inanma gücü aşılamak. Sevgi çemberi bize her şeyden önce tüm imkânsızlıkların ve olumsuzlukların yanında inancın hepsinin üstünde olduğunu gösterdi."
SEVGİ ÇEMBERİ BÜYÜYOR
Proje Koordinatörü Feyza Kurçenli proje ile ilgili bilgilendirmesinde de, projenin öncelikli amacının; gençlerin sorumluluk sahibi bireyle olarak yetişmesini ve içinde yaşadıkları toplumun sorunlarına duyarlı hale gelerek, gönüllü faaliyetler gerçekleştirmesini sağlamak olduğunu belirtti ve şunları aktardı:
"Fikir Sizden Uygulama Sizden proje yarışmasına, üniversitelerden Gençlik Toplulukları, İlkokul, Ortaokul, Bilim ve Sanat Merkezi, Liselerde Gençlik Grupları katılmış, toplam 2400 başvurudan 1000 tanesinin proje teklifi kabul edilmiştir. 2019-I Özel Çağrısı kapsamında gençlerimizin 'Gönüllülük', 'Kültür ve Sanat', 'Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor', 'Yenilikçi Fikirler', 'Çevre Bilinci' ve 'Hayvanların Korunması' başlıkları üzerinden proje yapmaları istenmiştir. 'Sevgi Çemberi' Gönüllülük, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor başlıklarının hepsinin aktif olduğu projesiyle destek almaya hak kazanmıştır. Edirne ili merkez ilçesindeki 4 proje okulunda öğrenim gören 45 öğrenci, çocuk hakları, akran zorbalığı, gönüllülük ve sosyal sorumluluk konularında Edirne Çocuk Hakları Komisyonu avukat ve psikologlarınca bilgilendirilip, ilgi ve yeteneklerine göre gruplara ayrılarak anaokulu ve ilkokul seviyesindeki dezavantajlı 500 çocuğa yönelik sanatsal, kültürel ve sportif etkinlikler gerçekleştirecekler. Edirne ilinde liselerde eğitim gören akran gruplarının birlikte ortak faaliyet gerçekleştirmelerini sağlayarak, aynı yaştaki gençlerin sosyalleşmelerine zemin hazırlamak."
Projeye katılan öğrenciler tanıtılarak sahneye çağrıldı ve anı pozu verildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne Belediyesi tribün alacak
Vakıflar'dan taşınmaz kiralama ihalesi
Bakım ve onarım hizmeti alınacak
Metro Ethernet İnternet Hizmeti alınacak
ETUS'a haciz kıskacı!
Edirne’de bir Cumhurbaşkanı adayı
Esnaftan 'satılık' demirbaş!
Edirne için yazmaya devam
‘Hedefimiz büyük’
'Fatih Köprüsü' risk altında
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama