ANASAYFA
03 Haziran 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Çiftçide moral ‘sıfır’
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, tarımın içinde bulunduğu sorunların artık taşınamaz hale geldiğini belirterek, “Bankalara boyunu aşan borçları sebebiyle moralleri bozuk. Çiftçimizin işi her geçen gün zorlaşıyor” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 25-02-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Çiftçide moral ‘sıfır’

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, tarımın içinde bulunduğu sorunların artık taşınamaz hale geldiğini belirterek, “Bankalara boyunu aşan borçları sebebiyle moralleri bozuk. Çiftçimizin işi her geçen gün zorlaşıyor” dedi.
Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı, bir program çerçevesinde başlattığı İlçe ziyaretlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Süloğlu İlçesini ziyaret eden il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri bir dizi ziyarette bulundu. İl Başkanı Ali Demirkıran,Teşkilat Başkanı Recep İriş,  Süloğlu İlçe Başkanı Nadir Konak,  İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Kaçar, Hakan Ülkü, Süloğlu  ilçe sorumluları Hüseyin Es ve Mustafa Tekin  yeni atanan Süloğlu İlçe Kaymakamı Mehmet Faruk Kazdal'ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. 
Saadet Partisi Heyeti,  İlçe Emniyet Amiri Ferudun Karakoç'a da nezaket ziyaretinde bulundu. Aynı gün Süloğlu merkezinde esnaf ve kahve ziyaretleri yapıldıktan sonra  Büyük Gerdelli, Akardere  ve Yağcılı köylerini de ziyaret edilerek köylülerin dertleri dinlendi. 
Tarımın içinde bulunduğu sorunların artık taşınamaz hale geldiğini kaydeden İl Başkanı Ali Demirkıran, şöyle konuştu
“Üreten ve çalışan emeğinin karşılığı alamıyor. Bankalara boyunu aşan borçları sebebiyle moralleri bozuk. Çiftçimizin ise işi her geçen gün zorlaşıyor. Hükümete, Tarım Bakanına sormak istiyorum; her türlü tarım ürünü ithalatı yapıyorsunuz.  Et ithal ediyorsunuz. Canlı hayvan ithal ediyorsunuz.  Fasulye, nohut, mercimek ithal ediyorsunuz. O ülkelerin çiftçilerinin arkasında hangi destekler var, hangi tarım politikaları var, araştırıyor musunuz? Cevap olarak 'Biz de destek veriyoruz' diyeceksiniz. Peki, ama sonuç itibarıyla sizin verdiğiniz destek niçin işe yaramıyor da ithalat mecburiyetinde kalınıyor?  Desteği yandaşa değil de iş yapacak adamlara verilmesi gerektiğini görün artık. Siz ülkeyi kötü yönettiğiniz için ortaya bir zarar çıkıyor. Bu zararı vergi, zam, faiz adı altında herkesin sırtına yüklüyorsunuz. Bu yükler üretimin önündeki en büyük engeldir. 
 EDİRNE ORGANİZE SANAYİ İŞSİZLİĞE ÇARE OLAMADI    
Hem Edirne hem de Süloğlu ilçemizin ekonomisine büyük katkılar sağlayacağı ve yeni iş imkânı olarak görülen Edirne Organize Sanayi Bölgesindeki işletmelerin çok düşük kapasite ile çalıştığına vurgu yapan Demirkıran, “Büyük umutlar beslenen, iş kapısı olarak görülen bu yatırım maalesef işsizliğe çare olamadı. Sanayici vergi ve faiz ve enerji fiyatlarının yüksek olması sebebiyle rekabet gücüne sahip değil. Üreten değil ithalatçı destekleniyor. Tarımsal üretim ve sanayi üretimi yanlış politikalar sebebiyle sıkıntı yaşıyor. Gelişmiş ülkelerde sanayici, üretici nasıl destekleniyorsa biz de ayni şekilde üretimin önündeki engelleri kaldırıp gerekli desteği sağlamamız gerekir” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE