ANASAYFA
03 Haziran 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Çakırlar'dan 'birkaç'lı tepki!
İYİ Parti Grup Başkanı, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın 'çirkin ittifak' söylemini 'çirkin itham' olarak nitelendirerek, “Bu çirkin ithamların gerekçeleri geçmişte bu Millete yaşattıkları Habur rezaletini, çadır mahkemelerini, Oslo'yu, peşmergelerin 29 Ekim'de davul zurnayla geçişlerini ve Barzani'yi kırmızı halı ile karşılamalarını unutturmaya çalışmaksa, hiç denemeyin” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 26-02-2020 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Çakırlar'dan 'birkaç'lı tepki!

İYİ Parti Grup Başkanı, Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın 'çirkin ittifak' söylemini 'çirkin itham' olarak nitelendirerek, “Gerekçeleri geçmişte bu Millete yaşattıkları Habur rezaletini, çadır mahkemelerini, Oslo'yu, peşmergelerin 29 Ekim'de davul zurnayla geçişlerini ve Barzani'yi kırmızı halı ile karşılamalarını unutturmaya çalışmaksa, hiç denemeyin” dedi.
Milletvekili Çakırlar yaptığı yazılı açıklamada,  Genel Başkan Meral Akşener'in ülke çapında başlattığı esnaf ziyaretleri kapsamında 19-20 Şubat tarihleri arasında Edirne ve ilçelerini ziyaret ettiğini hatırlatarak, şunları söyledi:
“Gerek Edirne gerekse diğer illerde karşılaşılan şikayetler ve problemlerin birebir aynı olması vatandaşın sıkıntılarının bölgesel olmadığının ülke çapında ekonomik anlamda büyük bir çıkmazda olduğumuzu gözler önüne sermiştir.
Sayın Genel Başkanımız her ne kadar programlarını esnaf ziyaretleri kapsamında yapmak istese de, vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve alakasından dolayı ziyaretlerimiz miting havasında geçmektedir. Doğal olarak bunun sonucunda bazıları rahatsız olmaktadır.
Bu rahatsızlık BİRKAÇ gün önce zuhur etmiştir. Bu birkaç kelimesini de nerelerde kullanabileceğinizi anlamanız açısından da büyük harflerle yazıyorum.
Şimdi gelelim, İktidar Partisinin Milletvekili olan Fatma Aksal'ın açıklamasına istinaden bu konuda vereceğim cevaba;
Sayın Genel Başkanımızın 'O buna şunu dedi, bu şuna onu dedi, gibi konularla kimse kimseyi oyalamasın. Gelsinler buraya esnafı dinlesinler' cümlelerini hatırlatarak açıklamama devam etmek istiyorum.
Biz esnafının derdini dinleyeceğiz, çiftçinin derdini dinleyeceğiz, köylünün derdini dinleyeceğiz, kadınların derdini dinleyeceğiz, Emeklilikte Yaşa Takılanların  daha doğrusu saraya takılanların derdini dinleyeceğiz, evinde tencere kaynatamayan kadınlarımızın derdini dinleyeceğiz, genç, işsiz ve umutsuz kardeşlerimizin derdini dinleyeceğiz.
Sözleşmeli öğretmenlerin, askerlerin kamu çalışanlarının derdini dinleyeceğiz.
Sizin birkaç şehit diye tabir ettiğiniz Şehit ve Gazi Kahraman Mehmetçiklerimizin ailelerinin derdini dinleyeceğiz.
Vatandaşlarımızdan dinlediğimiz şikayetleri, problemleri ve dertleri Meclis kürsüsünden haykıracağız.
Sizi o konforlu hayatlarınızdan, rahat koltuklarınızdan kaldırıp gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyoruz.
Kamuoyunda yanlış anlaşılmalara yol açmaması için de Fatma Hanım'ın yapmış olduğu çirkin ittifak söyleminin muhatabı olmadığımızı Millet İttifakı adı altında yapmış olduğumuz ittifak bileşenleri arasında bahse konu siyasi parti olmadığını ve olamayacağını deklare etmek istiyorum.
Bu çirkin ithamların gerekçeleri geçmişte bu Millete yaşattıkları Habur rezaletini, çadır mahkemelerini, Oslo'yu, peşmergelerin 29 Ekim'de davul zurnayla geçişlerini ve Barzani'yi kırmızı halı ile karşılamalarını unutturmaya çalışmaksa, hiç denemeyin.”
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE