ANASAYFA
06 Haziran 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Masa Tenisi'nde yıldızlar kapıştı
Edirne'de 10 il'den 66 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Marmara Grup müsabakaları sona erdi…
Haberin Yayın Tarihi: 26-02-2020 07:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Masa Tenisi'nde yıldızlar kapıştı

Edirne'de düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Marmara Grup müsabakaları sona erdi.
Müsabakalara Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul Anadolu,  Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova ve İstanbul Avrupa illerinden toplam 66 sporcu katıldı.
Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Mimar Sinan Spor Salonu'nda düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Masa Tenisi Marmara Grup Müsabakaları, Açılış Seremonisi, Saygı Duruşu, İstiklal Marşı'nın okunmasının  ardından İl Müdür V. Zekeriya Bayrak'ın konuşmaları ile başladı.
Bayrak, “Umuyorum ki gerçekleştirilecek olan bu güzel organizasyonda geçmiş yıllardaki sağlamış olduğumuz başarıyı hedef alarak birlik ve beraberlik içerisinde bu yıl da daha iyisini yapmak için çıtamızı en yükseğe taşımamız en önemli unsurumuzdur Anadolu Yıldızlar Ligi Marmara Bölgesi müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan dolayı onur duyar, katılan sporcu ve antrenörlerimize başarılar dilerim” dedi.
Programa Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Murat Ulaşdır, Şube Müdürü Hasan Kul, Tesisler Müdürü Savaş Kurtay ve beraberindekiler katıldı.
Müsabakalarda Kız Ferdi sıralama 1. Hayrunnisa Tokalak (İst.Avp.), 2. Ecrin Nira Kılıç (Kocaeli), 3. Ebrar Kurt (İst.Avp.), 4. Ela Çamur (İst.Avp.) Erkek Ferdi Sıralama 1. Mehmet Can Karakuş (İst.Avp.), 2. Yaman Erdoğan Yılmazer (İst.And.), 3. Can Göktepe (Yalova), 4. Caner Has (İst.Avp.) olarak belirlendi. 
Yapılan ferdi müsabakalarda sporcuların toplamış olduğu puanlar sonucunda Kızlarda 1. İstanbul Avrupa, 2. Kocaeli, 3. Kırklareli, 4. İstanbul Anadolu, 5. Bursa, 6. Balıkesir takımları, Erkeklerde ise 1.İstanbul Avrupa, 2. İstanbul Anadolu, 3. Tekirdağ, 4. Yalova, 5. Kırklareli, 6.Balıkesir takımları ilk altıya girerek Yarı Final Müsabakalarına katılmaya hak kazandı.
Analig; Spor Genel Müdürlüğü tarafından Sporun tabana yaygınlaştırarak müsabakaların daha fazla çoğalması, yerel faaliyetler sonucu üst gruplara katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemini oluşturarak çocukların kişiliklerini sporun eğitici fonksiyonunu kullanarak duygusal ve sosyal yönden yetiştirilmesi ve geliştirilmesini hedefliyor.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE