ANASAYFA
29 Mayıs 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Köyde insan da hayvan da azalıyor
Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği yöneticileri, köylerde nüfusun hızla azaldığını, hayvan sayısında ise son 10 yılda büyük oranda düşüş meydana geldiğini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 27-02-2020 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Köyde insan da hayvan da azalıyor

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği yöneticileri köylerde nüfusun hızla azaldığını, hayvan sayısında ise son 10 yılda büyük oranda düşüş meydana geldiğini söyledi. Demokrat Parti Edirne İl Teşkilatı'nı ziyaret eden dernek başkanı Önder Kuruşar, “Muhtarların partisi olmaz, muhtarlar parti üstüdür” dedi.
SAADET PARTİSİ
Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Önder Kuruşar ve  köy  muhtarları Saadet Partisi İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarete Dernek Başkanı aynı zamanda Karapınar köyü muhtarı Önder Kuruşar' la birlikte  Malkoç Muhtarı Temel Aydar, Karayayla Muhtarı Nevzat Öztürk, Kırkavak Muhtarı Bilal Altan, Balabanköy Muhtarı Özgür Çevik, Gazimehmet Muhtarı Şenol Mercan, Gemici Köyü Muhtarı Cevdet Yavuz, Kavacık Köyü Muhtarı Aziz Kurt  katıldı. 
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, İl Başkanı Ali Demirkıran ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı görüşme samimi bir havada gerçekleşti. Muhtarlar derneğinin yöneticileri ile tarımın ve hayvancılığın sorunları ve çözüm önerileri konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 
Köylerde nüfusun hızla azaldığını söyleyen dernek yöneticileri hayvan sayısında ise geçen 10 yılda büyük oranda düşüş meydana geldiğini ifade etti. 
“KALKINMANIN YOLU ÜRETİMDEN GEÇER”
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş tarım ve hayvancılığın önemine vurgu yaptı ve şunları söyledi; 
“Kalkınmanın yolu üretimden geçer, üretenin sorunlarını çözmekten geçer. Alın terinin, emeğin karşılığını vermek gerekir. Üretimin kolaylaştırılması için her türlü önlem alınmalıdır, rekabet gücünün arttırılması gerekir.”
Saadet Partisi İl Başkanı Ali Demirkıran Uzunköprü Muhtarlar Derneği'ni  geçen hafta ziyaret ettiklerini, iadeyi ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.  
DEMOKRAT PARTİ
Uzunköprü Muhtarlar Derneği Demokrat Parti Edirne İl Teşkilatı'nı da ziyaret etti. Dernek Başkanı Önder Kuruşar, “Muhtarların partisi olmaz, muhtarlar parti üstüdür” dedi.
Uzunköprü Muhtarlar Derneği Başkanı Önder Kuruşar ve yönetimi dün Edirne merkez programı kapsamında Demokrat Parti Edirne İl Başkanlığı'nı da ziyaret etti. “Dedesiyle siyaset yaptık” diyerek torununun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı İbrahim Özyılmaz şunları söyledi:
“DEDESİYLE SİYASET YAPTIK”
“Uzunköprü Muhtarlar Derneğimizin partimize yaptığı ziyaret bizleri mutlu etti. Muhtarlar Derneği Başkanımızın dedesiyle siyaset yaptık. Çok iyi bir siyasetçi ağabeyimizdi. İnşallah bir gün bu koltuğa muhtar kardeşimiz gibi genç birini bulacağız. Bugün Uzunköprülü muhtarlarımızın bizi ziyaret etmesi mutluluğumu iki kat arttırdı. Çünkü ben de Uzunköprülüyüm. Son 2 yılda Edirne'deki teşkilatımızı yeniden toparladık. Kongrelerimizi yaptık. Partimize büyük bir katılım var; bununla ilgili de yakın zamanda toplantı yapacağız.” 
“MUHTARLARIN PARTİSİ OLMAZ”
Uzunköprü Muhtarlar Derneği Başkanı ve Karapınar Köy Muhtarı Önder Kuruşar da, “Muhtarlar parti üstüdür” dedi ve şu açıklamayı yaptı:
“Bugün Edirne'ye genel bir ziyarette bulunduk. Tüm partiler bizim için önemli. Muhtarlarımızın partisi olmaz. Muhtarlar parti üstüdür. Halkımıza hizmet noktasında tüm kapıları çalıyoruz. Daha önce Demokrat Parti'nin bize ziyareti olmuştu. Biz de hem iade-i ziyaret yapmak hem de eski anıları tazelemek istedik. Köylerimizde sorunlar var tabii ki ancak Vali Bey Edirne'mize atandığı andan itibaren bizlerle diyaloğu güçlendirdi; aradaki bürokrasiyi azalttı. Vali Bey talimat verdiği anda harekete geçiliyor. Bu an-lamda da sorunla-rımız azalıyor. İmarla ilgili bazı sıkıntılar var. Ruhsatlandırma yapılıyor ama daha kolay yollarla yapıl-ması ve masrafın art-tırılmamasını istiyo-ruz.
Vatandaşlarımız bu işlemlerin daha az masrafla halledil-mesini talep ediyor.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE