ANASAYFA
01 Nisan 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Öztürk'e yeni görev
Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Türkiye Ürün İhtisas Borsası Yüksek İstişare Kurulu'nda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni temsilen görev yapacak…
Haberin Yayın Tarihi: 27-02-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Öztürk'e yeni görev

Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) bir görev daha aldı. Öztürk, Türkiye Ürün İhtisas Borsası Yüksek İstişare Kurulu'nda TOBB'u temsilen görev yapacak.
Kurul tarafından; Türkiye Ürün İhtisas Borsası'nın (TURİB) faaliyetlerine katkı sağlamak üzere, şirketin ilerlemesini ve etkin faaliyet göstermesini sağlayacak karar ve tedbirlerin alınması yönünde çalışmalar yapılarak şirket yönetim kurulu tarafından görüşülecek konuları değerlendirerek görüş ve raporlar oluşturulacak.
Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Öztürk: “Türkiye Ürün İhtisas Borsası, lisanslı depo işletmecilerince oluşturulan Elektronik Ürün Senetlerinin (ELÜS) güven, serbest rekabet ve istikrar içinde şeffaf ve kolay bir şekilde işlem görebilmesini temin etmek amacıyla 2019 yılında faaliyete geçmişti. Ülke tarımının geleceği olarak gördüğümüz Lisanslı Depoculuk Sistemine ve Türkiye Ürün İhtisas Borsası'nın faaliyetlerine en iyi şekilde katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz. Bizleri bu göreve layık gören TOBB Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ediyorum” dedi.
Öztürk, yeni görevin yanı sıra TOBB Ticaret Borsaları Konseyi Üyeliği, TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliği ve TOBB Tarım-Hayvancılık Çalışma Grubu Üyeliği ile Lisanslı Depoculuk Sisteminin ülkemizde tanıtılması ve yaygınlaşmasında önemli görevler yürüten TMO-TOBB Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş. Yönetim Kurulu'nda TOBB'u temsilen görev yapmaya devam edecek.
Lisanslı depolara teslim edilen ürünler için oluşturulan tüm Elektronik Ürün Senetleri (ELÜS) alım ve satımları sadece TÜRİB bünyesinde yapılabiliyor. Depolama amacıyla teslim edilen ürün için düzenlenen ELÜS'ü elinde bulunduran üreticiler ile alım-satımını gerçekleştirmek isteyen gerçek veya tüzel kişilerin "Yatırımcı" olarak TURİB sistemine kayıtlarının yapılması gerekiyor. Kayıt işlemleri TURİB Acentesi olan Edirne Ticaret Borsası aracılığıyla kısa sürede yapılabiliyor.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE