ANASAYFA
01 Nisan 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kapıda 'korona' önlemi
Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını, İran sınırındaki Doğu illerini alarm seviyesine ulaştırırken, Yunanistan'da da üç hastaya virüs teşhisi konulması, başta bu ülkeye açılan Pazarkule olmak üzere Edirne'deki tüm sınır kapılarında önlemlerin artırılmasına neden oldu… Yunanistan ve Bulgaristan'a açılan sınır kapılarında koronavirüs önlemleri kapsamında görevlilere maske ve eldiven dağıtılırken, İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele Birimi aktif hale getirildi ve UMKE ekipleri görevlendirildi…
Haberin Yayın Tarihi: 28-02-2020 09:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kapıda 'korona' önlemi

Olgay GÜLER
Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını, İran sınırındaki doğu illerini alarm seviyesine ulaştırırken, Yunanistan'da da üç hastaya virüs teşhisi konulması, başta bu ülkeye açılan Pazarkule Sınır Kapısı olmak üzere Edirne'deki tüm sınır kapılarında önlemlerin artırılmasına neden oldu.
Çin kaynaklı tüm dünyaya yayılan koronavirüs, yerküredeki ülkeleri tehdit etmeye devam ederken, Türkiye'nin komşu ülkeleri İran'da da görülmesi, tedirginlik yaratmış ve bu ülkeyle olan kapılarda sıkı önlemler alınmıştı. Virüsün önceki gün Yunanistan'ın Selanik şehrinde de bir kadın hastada teşhis edilmesi ise Edirne'deki gümrük kapılarında önlemler alınmasına neden oldu. Edirne'den Yunanistan ve Bulgaristan'a açılan Pazarkule, İpsala, Kapıkule, Hamzabeyli sınır kapılarında önlemler kapsamında görevli personellere maske ve eldivenler dağıtıldı.
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklarla Mücadele birimi de sınır kapılarında aktif hale getirildi. UMKE ekiplerinin de sınır kapılarında önlem aldığı görüldü. 
YUNANİSTAN'DA DA GÖRÜLMÜŞTÜ
Türkiye'nin batı komşularından Yunanistan'ın Selanik kentinde İtalya'ya gidip dönen bir kadında koronavirüs görülüp, karantinaya alınırken, Bulgaristan'da ise virüse rastlanmadı. Edirne'den Yunanis-tan'a açılan Pazarkule Sınır Kapı-sı'nda gümrük ve polis görevlileri, Türkiye'ye giriş yapan araçları tek tek kontrolden geçiriyor. Görev-liler, araçlardaki yolculara bir hastalıkları olup olmadığını sorduktan sonra işlemlerini yapıyor. 
1'NCİ MURAT DEVLET HASTANESİ REFERANS HASTANE BELİRLENDİ
Yetkililer, konuyla ilgili Edirne'deki sınır kapılarında tüm önlemlerin alındığını belirtti. Şüpheli bir vakaya rastla-nılmadığını söyleyen yetkililer, olası bir olumsuzluğa karşı Edirne Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi'nin 'referans hastane' olarak belirlenerek,  tedbirler alındığını ifade etti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE