ANASAYFA
01 Nisan 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Velilerin azmi futbol kulübüne dönüştü!
Edirne'de Galatasaray Spor Okulları'nın kapanmasının ardından, velilerin desteği ve çabasıyla kurulan Genç Aslanlar Spor Kulübü, hem futbol okulu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor hem de benzer kulüplere örnek oluyor…  Altyapı dahil olmak üzere 5 branşta takım kuran ve çeşitli başarılara imza atan kulüp, son olarak Edirne spor camiasının yakından tanıdığı Antrenör Murat Köksoy'un yönetiminde 2'nci Amatör Lig için de takım kurarak ilk antrenmanına çıktı… 
Haberin Yayın Tarihi: 28-02-2020 07:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Velilerin azmi futbol kulübüne dönüştü!

Olgay GÜLER
Edirne'de 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren Genç Aslanlar Spor Kulübü, 2'nci amatör lig için kurdukları takımla futbol okulu olma yolunda önemli bir adım attı.
Kentte Galatasaray Spor Okulları'nın faaliyetini kapatmasının ardından, genç sporcuların aileleri bir arada oynayan çocuklarının ayrılmaması için 2015 yılında Genç Aslanlar Kulübü'nü kurdu. Geride kalan süreçte altyapı, U10, U12, U14, U15 ve U17 takımlarının kurulduğu kulüpte oluşan birlik havası Kulüp Başkanı Dr. Turgut Terzi'yi de cesaretlendirirken, son olarak 2'nci Amatör Lig için de takım oluşturuldu. Ortaya çıkan birliktelik havasının sporcuları pozitif yönde etkilediğini söyleyen Kulüp Başkanı Dr. Turgut Terzi, halen güçlerini velilerden aldıklarını ifade ederek; “Kulübün tabi başarıları, başarısızlıkları olacak. Ama önemli olan geleceğe kazandırdıklarımız” dedi. 
“KULÜBÜ VELİLERİMİZ KURDU”
Genç Aslanlar Spor Kulübü'nün Edirne'de kurulmuş ilk altyapı spor kulübü olduğunu söyleyen Kulüp Başkanı Dr. Turgut Terzi, kuranların ise veliler olduğunun altını çizdi. Terzi; “Süreç içerisinde Galatasaray Spor Okulları'nın Edirne'de devamı mümkün olmadı. Hali hazırda kurulmuş bir yapı olduğu için biz de ailelerimizin ve çocuklarımızın birlikte devam etmesini istedik. Hem bir arada olsunlar hem de sosyal bir program içerisinde devam etsinler diye düşünüyorduk. Bununla beraber biz değişik hocalarla görüştük ve çalıştık. İsteğimiz şuydu; çocukların bir arada olabilecekleri, sportif faaliyetlerine devam edebilecekleri ama işin içerisine biraz da sosyal faaliyetlerin eklenebileceği uygulamalar yapmaktı. Tabi bu süreçte Edirne ve çevresindeki faaliyetlere katılmayı daha çok bir sosyal faaliyet gibi düşündük” dedi. 
“BAZI SPORCULARIMIZIN SPORTİF YATKINLIKLARININ DAHA FAZLA OLDUĞUNU FARK ETTİK”
Özellikle son 2 yılda, bazı çocukların, sportif yatkınlarının daha fazla olduğunu, geleceklerini spordan kazanabilecek yapıda olduklarını fark ettiklerini dile getiren Terzi; “Son 2 yıldan beri gördük ki, çocukların bu şekilde devam eden faaliyetlerinden, bazı arkadaşlarımızın sportif yatkınlıkları bir şekilde geleceklerini spordan kazanabilecekleri düzeyde. Dolayısıyla biz de hocalarımızla bir araya geldik ve bu konuyu konuştuk. Bu süreçte Galatasaray U 15 takımıyla da bir maç yapma imkanı bulduk. Orada gördük ki, çocuklarımız 5  10 dakika son derece iyi, takım reaksiyonu veriyorlar ama ondan sonra daha sistemli, düzenli çalışan çocuklar bu farklarıyla birlikte bize ciddi üstünlük kurdular.  Bu süreçten sonra çocuklarımıza, onları yalnız bırakmayacağımızı, birlikte gelişeceğimizi söyledik ve antrenman programımızı değiştirdik. Geçtiğimiz yaz boyunca bu böyle devam etti. Yani çocuklara takım reaksiyonu kazandırıp daha sistemli olmalarını sağlamak için çalışmalarımız çok sıklaştı. 2'inci Amatör için takım kurma fikri de bu süreçte geldi” diye konuştu.  
“ALTYAPIDAN AMATÖRE BİR BÜTÜNÜZ”
Altyapıdan 2'nci amatör takıma kadar futbolcuların bir arada olarak aile havası oluşturmayı hedeflediklerin söyleyen Terzi; “Dolayısıyla hem altyapı, hem alt lig takımları hem de amatör takım olmak üzere 3 farklı yerde, hep beraber konuşabilen ve beraber karar veren bir ekibimiz var. Bu ekiple 2012 doğumlulardan itibaren 2'nci Amatör'e bütün katılabileceğimiz liglere katıldık, katılmaya da devam edeceğiz. Çocuklar da bizi hiç mahcup etmediler. Çok iyi sonuçlar aldılar. Bundan sonraki süreçte 2'nci amatörümüzü kurduk. Dün ilk antrenmanını yaptı. Kısmetse bugün de Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nden Saraçhane sahamızı da aldık. Bu yapı itibariyle altyapıdan, alt gruplardan müsabık takımlardan, amatör takımlara kadar giden süreçte istiyoruz ki çocuklarımız hep beraber olsun” ifadelerini kullandı. 
“BAŞARI  BAŞARISZLIK OLACAK, ÖNEMLİ OLAN GELECEĞE KAZANDIRDIKLARIMIZ”
Kulübün halen gücünü velilerden aldığını da sözlerine ekleyen Terzi; “Biz halen gücümüzü velilerden alıyoruz. Birçok zaman antrenmana gidileceği zaman bazen servislerimiz, bazen minibüslerimiz oluyor, bazen de veliler hocaları bekliyorlar ve hocalarla birlikte antrenman malzemelerini, topları vs, oradan ne gidecekse antrenman sahasına alıp götürüyorlar. Bu çok ekstra bir şey. Annelerinin babalarının bu şekilde beraber hareket ettiğini gören bir çocuk hocasıyla babasının, ailesinin bir arada olduğunu gören bir çocuk, gelecekte hiçbir şekilde bir başka insana kötülük etmek için bir yol bulamaz. Dolayısıyla kulübün tabi başarıları, başarısızlıkları olacak. Ama önemli olan geleceğe kazandırdıklarımız” şeklinde konuştu. 
Öte yandan Kulüp Başkanı Terzi, kulübün altyapı sorumlusu Oğulcan Durak, U10'dan U17'ye kadar olan takımlardan sorumlu Antrenör Ertuğrul Türksever ve 2'nci Amatör Takım Antrenörü Murat Köksoy'a da teşekkür etti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE