ANASAYFA
28 Mayıs 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Köylü borç batağında’
CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, kırsalda yaptıkları ziyaretleri değerlendirdiği açıklamasında “Gezmedik köy, girilmedik sokak bırakmayacağız" dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 02-03-2020 09:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Köylü borç batağında’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI    
CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, kırsalda ziyaretlere devam ettiklerini açıkladı. Başkan Av. Güngörmedi, "Köylü borç batağında" diyerek herkese ulaşmaya çalışacaklarını söyledi. 
CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, kırsalda yaptıkları ziyaretleri değerlendirdi. 'Gezmedik köy, girilmedik sokak bırakmayacağız" diyen Av. Güngörmedi yaptıkları ziyaretlerde elde ettikleri şöyle paylaştı:
"GEZMEDİK KÖY GİRİLMEDİK SOKAK BIRAKMAYACAĞIZ"
“Göreve geldiğimizden itibaren ilk çalışmalarımızı bilinçli olarak köylerden başlattık. Çalışmaların sadece seçim zamanı değil; sürekli olması gerektiğine inanıyoruz. Edirne'de gezmedik köy, girilmedik sokak bırakmayacağız. Bu niyetle başladığımız ziyaretlerimizde; köylerimize gidip notlarımızı aldık, talepleri dinledik. 
"KÖYLÜ BORÇ BATAĞINDA"
Genel anlamda baktığımızda köylülerin bir problemi var. Hepsi borç batağında. Kahvehaneye gittiğimizde kimin tarlası var diyoruz, herkes elini kaldırıyor. Kimin borcu yok dediğimizde, herkes elini indiriyor. Tarımda her zaman Hollanda'yı örnek gösteriyoruz. Yüzölçümü olarak Hollanda'nın kaç katıyız ama biz maalesef tarım devi olmayı bırakın samanı dahi ithal ediyoruz. Biz söyleyince siyasi oluyor ama bunu köylülerimiz biliyor. Bu siyasi bir cümle değil, sadece doğruların dile gelmesidir. Biz duyulması gereken şeyleri köylülerimizden alıyoruz.
"DESTEKLER GERİDEN GELİYOR"
Destekler geriden geliyor; 2018'in destekleri daha yeni ödeniyor. Süt fiyatları düşük. Küçükbaş hayvancılıkta, büyükbaş hayvancılıkta yapılmıyor. Çünkü bu işin kârının kalmadığı ortada. Tarım ve hayvancılık yapanlar borcunu dahi ödeyemiyor. 
Traktör alıyor; '4 çeker almasaydı' diyorlar. Büyük tarlalar 4 çekerle sürüldüğünde daha fazla verim alınır, tarlada daha derine inilir. Bunlar bilinen tarımsal gerçekler. Bunları örtbas ederek, çiftçilerimizle dalga geçerek, '4 çeker almasaydı' cümlesinin kurulması büyük talihsizlik olur. Çiftçilerin durumunun kötü olması, 4 çekerle alakalı değil. Bunu zaten biliyoruz ama bildiğimiz şeyi köylülerimizden de duyduğumuz zaman 2 katı öğrenmiş oluyoruz. Çiftçimizin ürününü nasıl kıymetlendiririz diye hesaplar yapılmıyor ama aldığı 4 çekerin hesabı yapılıyor. Herkes seçim zamanı, 'Biz hizmet için varız' diyor ama seçim bittikten sonra köylülerin ihtiyacını yerine getiren bir iktidar maalesef yok.
"TALEPLERİ YÜKSEK SESLE DİLLENDİRİP YERİNE GETİRİLMESİNİ SAĞLAYACAĞIZ" 
Biz İl Başkanlığı ya da Merkez İlçe olarak notlarımızı alıyoruz. Su problemimiz var diyorlar, bunu Valiliğe taşıyoruz. V kanalı istiyorlar, DSİ'yle görüşüyoruz. Talepleri, yüksek sesle dillendirerek yerine getirilmesini sağlayacağız. Bizim görevimiz bu. Partimiz iktidar olsa burada farklı cümleler söylerdim. Zaten küçük talepleri yerine getiriyoruz. Yapamayacağımız kadar büyük talepleri de gerekli kurumlara aktarıyoruz. Bunlar manevi duyguların artışını sağlayacak çalışmalar ve biz bunları seçim olmadığı bir dönemde yapıyoruz ki; gerçek maneviyatımızı hissetsinler istiyoruz. 
"HERKESE ULAŞMAYA ÇALIŞACAĞIZ"
Bu kapsamda da her hafta 4 köy ya da programa bağlı olarak 8 köyü ziyaret ediyoruz. Amacımız, '30 günde köyleri gezdik' demek değil. Amacımız; köylerde not kağıtlarına yazdığımız sorunların en kısa süre içerisinde çözülmesi. İşte o zaman bu işi başaracağımıza inanıyoruz. Köy ziyaretlerimiz bittikten sonra mahalleler, mahalleler bittikten sonra sokaklar, sonra siteler, bakkallar, küçük esnaflar, taksileri ziyaret edecek ve herkese ulaşmaya çalışacağız.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE