ANASAYFA
29 Mayıs 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Ak Parti'den ilginç muhalefet
Edirne Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı öncesi Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Belediye Meclis Üyeleri Suriye'nin İdlib Kentinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait konvoya yapılan hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınayarak ortak bir önergeye imza attı... Meclis toplantısında ise Ak Parti grubu, gündeme sadece 3 madde alınıp esasa ilişkin önemli maddeler gündem dışı görüşmelere konulunca, aralarında önemli maddelerin de bulunduğu bazı görüşmelere ret oyu verdi… 
Haberin Yayın Tarihi: 07-03-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Ak Parti'den ilginç muhalefet

Olgay GÜLER
Edirne Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan başkanlı-ğında gerçekleştirildi. Toplantıda 9'u gündem dışı 12 madde görü-şüldü.
Belediye Meclis toplantı salo-nunda gerçekleştirilen toplantıda, Belediye Başkanı Recep Gürkan ilk olarak mecliste grubu bulunan 4 partinin İdlib'de verilen şehitler için verdiği ortak önergeyi okudu. Gürkan, meclis olarak Türk Silahlı Kuvvetleri ve devletin yanında olduklarını ifade etti. Saldırıyı nefret ve şiddetle kınadıklarını belirten Belediye Başkanı Gürkan'ın okuduğu önergede şu ifadelere yer verildi;
MECLİSTEN ŞEHİTLER İÇİN ORTAK ÖNERGE
 “27 Şubat 2020 tarihinde Suriye'nin İdlib bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait konvoya yapılan hain saldırıda ilk gece için açıklanan 33 kahraman evladımız şehit edilmiş, 32 evladımız yaralanmıştır. Bu acının tarifi mümkün değildir. Türk milleti olarak hepimizi derinden etkileyen bu alçak ve menfur saldırıda şehit olan kahramanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar, ailelerine sabırlar diliyoruz, milletimizin başı sağ olsun. Kahraman Türk ordusuna gerçekleştirilen bu alçak ve menfur saldırıyı Edirne halkı adına, Edirne Belediye Meclisi çatısı altında görev yapan ve aşağıda imzası bulunan CHP, Ak Parti, İYİ Parti ve MHP'ye mensup Belediye Meclis üyeleriyle belediye ve meclis başkanı olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Edirne Belediye Meclisi olarak, bize emanet edilen demokratik temsil sorumluluğunu, ortak bir anlayışla yerine getireceğimizi, milli ve manevi değerlerimiz mevzu bahis olduğunda ortak bir anlayış içerisinde hareket edeceğimizi kamuoyuna bildiririz. Zaferleri ve tarihi insanlık geçmişiyle başlayan her zaman zaferle beraber uygarlık ışıklarını taşıyan, cesaretiyle dosta güven, düşmana korku salan kahraman Türk ordusunun her zaman yanındayız.” 
AK PARTİ'DEN İLGİNÇ MUHALEFET
Belediye Meclis toplantısındaysa, Ak Parti grubu esasa ilişkin bazı maddelerin gündem dışında görüşülmesine tepki gösterdi. Tepki amacıyla gündem dışında bazı maddelere ret oyu veren Ak Parti grubu, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından başlatılan kariyer fuarı projesi kapsamında Belediye'nin Trakya Üniversitesi ile yaptığı projeye de ret oyu verdi. Söz konusu proje kapsamında Trakya Üniversitesi ile birlikte Edirne şehir merkezinde öğrenim gören öğrencilerin staj yapmaları, bilgi ve becerilerini arttırmaları ve alanlarında istihdam edilebilmelerine yönelik kariyer fuarları ve çalışmaları yapmak üzere ortak hizmet projesi protokolü yapılmak istenmişti. 
AK PARTİ: “BU KADAR ÖNEMLİ KONULAR NİYE GÜNDEME GETİRİLMEDİ?”
Konuyla ilgili söz alan Ak Parti Meclis Üyesi Avukat Kerim Kazan; “Esasa ilişkin önemli konuları normal gündemde görüşülmesi gerektiğini daha önce de belirtmiştik. Bu kadar önemli konuların gündeme taşınıp da daha fazla tartışılmasını arkadaşlar sağlayamaz mıydı. Bu konuları tartışamadık, görüşemedik, anlayamadık” diye konuştu. 
BELEDİYE AKM'NİN İŞLEVİNİ HALKA SORACAK
Öte yandan Belediye Başkanı Recep Gürkan, Buçuktepe mevkinde halen yapımı devam eden ve bu yıl içerisinde bitirilmesi beklenen Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuarı binasının işlevi için meclis üyelerine ve halka danışacaklarını aktardı. Gürkan; “Binanın bitmesine yakın hem bütün parti grupları, hem belediye meclisi hem de halkın görüşlerini soracağız. Orasının bir kısmının kültür merkezi, bir kısmının da belediye binası olarak mı kullanılması yoksa tamamen kültür merkezi olarak mı kullanılması şeklinde halkımızın ve seçilmişlerin görüşlerini sorup ona göre karar vereceğiz. Böyle bir karar verilmesi durumunda da birçok birimimizin oraya taşınması söz konusu olacak. Ama halkımız ağırlıklı olarak orasının kültür merkezi olarak çalıştırılmasını isterse de halkımızın isteği yönünde elbette karar verip uygulamamızı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE