ANASAYFA
29 Mayıs 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Güzel Sanatlar'a yeni atölye
Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Grafik Tasarımı Programları, eğitimde kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi için var olan atölyelerine bir yenisini ekledi…
Haberin Yayın Tarihi: 07-03-2020 07:40
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Güzel Sanatlar'a yeni atölye

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim ve Grafik Tasarımı Programları, eğitimde kalitenin artırılması ve standartların yükseltilmesi için var olan atölyelerine bir yenisini ekledi. Güzel Sanatlar Fakültesi, güncel ve modern baskı tasarımlarının oluşturulmasına imkân verecek atölye ile yeni bir sanat mekânına kavuşurken atölye kapılarını, öğrencilerin eserlerinin sergilendiği anlamlı bir etkinlikle açtı. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğr. Gör. Ayşegül tarafından koordine edilen çalışmalar kapsamında, öğrencilerin yaptığı resimler, “Baskıresim Atölye Sergisi” ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Küratörlüğünü Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğr. Gör. Ayşegül Kalkan'ın düzenlediği baskıresim sergisi, Güzel Sanatlar Fakültesi'nin olduğu Karaağaç Yerleşkesi'nde, daha önce Lozan Müzesi'ne ev sahipliği yapan ve müzenin yerleşke içerisindeki başka bir hizmet binasına taşınmasıyla Gravür ve Resim atölyelerine dönüştürülen binada açıldı. Gravür Atölyesi, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün'ün önderliğinde, Eylül 2019'da başlatılan ve yürütücülüğünü yine Prof. Melihat Tüzün'ün, Araştırmacılığını ise Öğr. Gör. Ayşegül Kalkan'ın yaptığı TÜBAP “Baskı Atölyesi Geliştirme Projesi” ile kuruldu.
Güzel Sanatlar Fakültesi için düzenlenerek, öğrencilerin kullanımına açılan atölyenin açılış töreni, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün, Dekan Yardımcıları Doç. Ayhan Çetin, Doç. Ercan Yılmaz, Bölüm Başkanları, sergi küratörü Öğr. Gör. Ayşegül Kalkan, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Baskıresmin sunduğu zengin olanak ve malzemelerle, öğrencilerin farkındalıklarını artırdığı, alışılagelmiş kalıplardan sıyrılmalarına ve özgürleşmelerine olanak sağladığı “Baskıresim Atölye Sergisi”, 19 Mart'a kadar sanat meraklıları tarafından izlenebilecek.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE