ANASAYFA
28 Mayıs 2020 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Üretici baraj bekliyor
Edirne Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arabacı, bu yıl yaşanan kuraklığın baraj projelerinin önemini ve ihtiyacını bir defa daha gösterdiğini belirterek, ihale aşamasına gelen Çömlekköy Barajı'nın hayata geçirilmesini üreticiler olarak ivedilikle beklediklerini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 10-03-2020 08:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Üretici baraj bekliyor

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
Üretici tarlada yeni sezon hazırlıklarına başladı. İlaçlama ve gübreleme çalışmalarını gerçekleştiren üretici yağış bekliyor. Edirne Ziraat Odası (EZO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arabacı, bu yıl yaşanan kuraklığın baraj projelerinin önemini ve ihtiyacını bir defa daha gösterdiğini vurguladı. Arabacı,"İvedilikle üretici Çömlekköy Barajı'nın hayata geçmesini bekliyor" dedi.
Tarlada sezon hazırlıkları başladı. EZO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arabacı, sezon için üreticinin kollarını sıvadığını kaydetti. Kuraklığın baraj projelerinin hayata geçirilmesinin gerekliliğini bir defa daha gözler önüne serdiğini ifade eden Arabacı şunları söyledi:
"ÇÖMLEKKÖY BARAJINI BEKLİYORUZ"
"Bu yıl için tarlada, arazide ilaçlama, otla mücadele sürüyor. Yağışlarla arkadan ot gelebilir düşüncesiyle ilaç atılıyor. Arazide otla mücadele sürerken gübreleme işi de başladı. Bunun haricinde yağmur bekliyoruz. Sezon hazırlıkları için çiftçi kolları sıvadı. Herkes ekipmanlarının bakımını, hazırlığını yapıyor. Önümüzdeki sezona hazırlık için çalışılıyor. Tüm çiftçinin ümidi beklentisi her şeyden önce yağmur. Hayırlısıyla yağış gelir ve bizimde yüzümüz güler. Yağış olmaması ayçiçeği ekimini ve her şeyi etkiler. Her şeyden önce yağış önemli. Bilindiği gibi bu kış kurak geçti ve taban suyu yeterli miktarda su almadı yeterli miktarda yağışlarımız olmadı. Kurak olması sadece ayçiçeği değil buğdayı, kanolayı, çeltiği tüm ürünü etkileyecektir. Bu arada yaşanan kuraklık baraj projelerinin önemini bir daha gösterdi. Özellikle bölgemiz için projesi bitmiş ihale aşamasına gelen Çömlekköy Barajı'nın hayata geçirilmesini üreticiler olarak bekliyoruz. İvedilikle baraj konusunda girişimler yapılmasını istiyoruz. İnşallah yeterli yağış alırız ve ciddi anlamda bir sıkıntı yaşamayız.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE