ANASAYFA
07 Haziran 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
BES'te başkan Emre Sarı
KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası Edirne Şubesi, olağan genel kurul sonrası ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 10-03-2020 08:06
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
BES'te başkan Emre Sarı

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
KESK'e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Edirne Şubesi, olağan genel kurul sonrası ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi. BES yeni dönemde hizmet ve çalışmalarını Emre Sarı başkanlığında devam edecek. 
“Örgütlü toplum her zaman başarıya ulaşır” diyen İncihan Çağlayan'ın başkanlığında 29 Şubat 2020 tarihinde yapılan 9. olağan genel kurula kadar hizmet ve faaliyetlerini yürüten BES'in, yeni seçilen Cengiz Demir, Emre Sarı, Kıvılcım Ozan Gürbüz, Mertcan Yalçın, Nebahat Şener, Vedat Kocaman ve Volkan Altınsoy'dan oluşan yönetimi ilk toplantısını yaptı. 
YENİ DÖNEM BAŞKANI EMRE SARI
Toplantıda yapılan görev dağılımına göre başkanlığa Emre Sarı getirildi. Kıvılcım Ozan Gürbüz Şube Sekreteri, Mertcan Yalçın Mali Sekreter, Vedat Kocaman Örgütlenme Sekreteri, Cengiz Demir Hukuk ve Toplu Sözleşme Sekreteri, Nebahat Şener Kadın Sekreteri, Volkan Altınsoy da Basın ve Dış İlişkiler Sekreteri olarak görev yapacak. 
“DAHA GÜÇLÜ ÖRGÜTLENME”
Başkan Emre Sarı, yeni dönemde işyerlerinde somut hedefler doğrultusunda daha güçlü bir örgütlenme ve daha mücadeleci bir anlayışla büyümek ve Edirne'de sınıf mücadelesinin kamu emekçileri içindeki onurlu sesi olmayı sürdürmeyi hedeflediklerini söyledi. Başkan Sarı, "Ülkede ve işyerlerinde çözüm biz emekçilerin vereceği mücadeleden geçiyor" dedi ve şunları söyledi:
"ÇÖZÜM  MÜCADELEDEN GEÇİYOR"
"Kamu çalışanlarının özlük haklarının gasp edildiği, çalışma hayatının sermayenin ihtiyaçları doğrultusunda kuralsızlaştırıldığı biat kültürünün yaygınlaştırılıp insanın köleleştirildiği, emek sömürüsünün şoven ve dini duyguları istismar ederek gizlenmeye çalışıldığı, ifade özgürlüğünün sınırlandırıldığı ve var olan bir kırıntı gerçek sınıf örgütünün itibarsızlaştırılıp bin türlü ayak oyunuyla insanların korkutularak, kandırılarak güçsüz bırakıldığı bir dönemde, Büro Emekçileri Sendikası Edirne Şubesi olarak tüm bu olanlara sessiz kalmayacağız. Çözümün güçlü birleşik sınıf mücadelesinden geçtiğini biliyoruz.
Emekçiler olarak kendimize güven-memiz ve daha fazla dayanışma içinde olup özellikle kamu çalışanları üzerinde büyük oranda etkili olan korkuyu yen-memiz ve kabuğa çekilmeyi bırakma-lıyız. Ülkede ve işyerlerinde çözüm biz emekçilerin vereceği mücadeleden geçiyor. Kendimize güvenmeliyiz. 
Sendika olarak yeni dönemde işyerlerinde somut hedeflerimiz doğrultusunda daha güçlü bir ör-gütlenme ve daha mücadeleci bir anlayışla büyümek ve Edirne'de sınıf mücadelesinin kamu emekçileri içindeki onurlu sesiz olmayı sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE