ANASAYFA
02 Haziran 2020 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘İstiklal Marşı kutsal emanet’
CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “İstiklal Marşı'mızın kabulünün 99. yılını ve Mehmet Akif Ersoy'u anmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz “ dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 12-03-2020 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘İstiklal Marşı kutsal emanet’

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, “İstiklal Marşı'mızın kabulünün 99. yılını ve Mehmet Akif Ersoy'u anmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz “ dedi.
 Geçmişini bil-meyen bir neslin milletin geleceğin-de var olmayaca-ğına dikkat çeken Pekcanlı, açıkla-masında şunlara yer verdi:
 “Tarihin akışını değiştiren Kurtuluş Savaşımız  ulusal birlik ve beraberli-ğimizin en üst düze-ye çıktığı büyük bir kahramanlık des-tanıdır. Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı ile Kurtuluş Savaşı'mızı ölümsüzleştirmiştir.
 Türk Milleti'nin bağımsızlığa ve kutsal değerlerine olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Milli Marş olarak kabul edilmesinin yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. 
Merhum Mehmet Akif'in, vatan toprakları işgal altındayken kaleme aldığı İstiklal Marşı; milli mücadele ruhunu, Türk Milleti'nin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir.
Bu duygularla Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın diyerek İstiklal Marşı'mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin 98. yıldönümünde; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şairimiz  Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyorum.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE