ANASAYFA
03 Haziran 2020 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Kapıları açın, sınırları kaldırın’
SOL Parti Edirne İl Başkanı Necmettin Musaoğulları, mülteci hareketinin en yoğun olarak yaşandığı Karaağaç'ta, “Buradan Avrupa ve Türkiye'deki yetkililere sesleniyoruz. Bu zulüm bitsin. Herkes istediği ülkede yaşama ve çalışma hakkına sahiptir” diye çağrıda bulundu….
Haberin Yayın Tarihi: 16-03-2020 09:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Kapıları açın, sınırları kaldırın’

SOL Parti Edirne İl Başkanı Necmettin Musaoğulları, mülteci hareketinin en yoğun olarak yaşandığı Karaağaç'ta, “Buradan Avrupa ve Türkiye'deki yetkililere sesleniyoruz. Bu zulüm bitsin. Herkes istediği ülkede yaşama ve çalışma hakkına sahiptir” diye çağrıda bulundu.
Musaoğulları, Karaağaç Fen Lisesi önünde yaptığı basın açıklamasında Edirne'de 15 gündür insanlık dramı yaşandığına dikkat çekerek, “Göçmen ve mültecileri koz olarak kullanan insanlık dışı anlayış; Kadın, çocuk binlerce insanı nehir boylarında ve Pazarkule Sınır Kapısı'nda mağdur etmiştir” dedi.
Yaşamın olabilecek tüm sorunlarını yüklenmek zorunda bırakılmış mülteci ve göçmenlerin pazarlık unsuruna dönüştürüldüğünü belirten Musaoğulları, şunları kaydetti:
“Emperyalizmin Ortadoğu'daki böl yönet politikası ülkeyi mezhepçi bir savaşın içerisine sürükledi. Vekâlet savaşları sonucu yerlerinden, yurtlarından edilmiş bu insanlar emperyalist politikaların bedelini ödemektedir. 
Bugün ülkemizde ve bölgemizde yaratılan yağma ve yıkıma karşı sınırlara sürülen bu insanlara insanlığımız adına dayanışma ile sahip çıkacağız.
SOL Parti İl örgütü ve Edirne halkı ilk günden itibaren, mülteci ve göçmenlerle dayanışma içinde olmuştur. Fakat ilginç bir şekilde yardım edilmesi engellenmiş, tüm yardımların AFAD eliyle yapılması gerektiği söylenmiştir. Oysa biz ve Edirne halkı AFAD'ın yetersiz kaldığını gördük. Her şeye rağmen AFAD'ın ulaşmadığı insanlara yardım ettik, etmeye çalıştık. 
Bize izin vermeyen yetkililer,  iktidar ortağı siyasi parti ile dinci dernek ve vakıfların şovuna izin vermektedir. 
Yetkililere sesleniyoruz; Sınırlarımızda ve Pazarkule'de insanlık dramı yaşanmaktadır. İnsanlar yeterli sağlık hizmeti ve gıda alamamaktadır. Gayri sıhhi koşullarda yaşam mücadelesi vermektedirler. Dünyayı sarsan koronovirüs salgınından mültecilerin etkilenmemesi için acil tedbir alınmalıdır. Her geçen gün; bu insanların ve insanlığın aleyhine işlemektedir. 
Buradan Avrupa ve Türkiye'deki yetkililere sesleniyoruz. Bu zulüm bitsin. Herkes istediği ülkede yaşama ve çalışma hakkına sahiptir. Kapıları açın, sınırları kaldırın.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE