ANASAYFA
29 Mayıs 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Gegeoğlu ile üçüncü dönem
CHP Edirne İl Kadın Kolları'nın genel kurulunda tek listeyle gidilen seçimde Başkan Çiğdem Gegeoğlu üçüncü dönem için güven tazeledi…
Haberin Yayın Tarihi: 16-03-2020 09:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Gegeoğlu ile üçüncü dönem

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Kadın Kolları genel kurulu geçen Cumartesi günü Lalezar tesisinde yapıldı. Tek listeyle gidilen seçimde Başkan Çiğdem Gegeoğlu üçüncü dönem için güven tazeledi. Yeni yönetim; Hülya Abacı, Burcu Birgül, Ayşe Çotuk, Fatma Ger, Yurdanur Göktay, Sevgi Kanneci, Nursel Karabıyık, Şeyda Öztürk, Naide Tabak, Kadriye Taşkaya, Gökçe Tuna Ürer, Zeynep Yokuş, Nesrin Yüce ve Tülay Yürük'ten oluştu.
CHP Edirne İl Kadın Kolları genel kurulu geçen Cumartesi günü Lalezar tesisinde yapıldı. Divan Başkanlığına Özlem Becan, Başkan Yardımcılığına Bahar Şevik, Katip Üyeliğe de Nurten Çalışkan getirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başlayan genel kurulda Başkan Çiğdem Gegeoğlu, 2012'de göreve ilk geldiği günden bu yana birlikte çok şey başardıklarını belirtti. "Kadının gücünü herkese gösterelim" diyen Gegeoğlu şunları söyledi:
"KADIN İSTERSE BAŞARAMAYACAĞI HİÇBİR ŞEY YOK"
"Çok güzel, güçlü, birbirine çok bağlı bir kadın örgütü olduk. Geçen 8 yılda çoğu örgütün başaramayacağı birçok şeyi başardık ve kadınların isterlerse başaramayacağı hiçbir şey olmadığının canlı kanıtları ve şahitleriyiz. Önümüze hangi engeller çıkarılırsa çıkarılsın, birbirinden kopmayan bir aileyiz. Önümüzdeki dönemde de elimizden geleni yapıp daha da iyi başarılara ulaşacağımızı biliyorum. Hiçbir gün yılmadınız ve beni asla yarı yolda bırakmadınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Bizler her zaman başımız dik, mücadeleden korkmayan ve ülkemizde olanlara karşı duyarlı olan ve bundan asla yorulmayıp, bununla gurur duyan kadınlarız. Atatürk, 'Türk kadını dünyanın en aydın, en erdemli, en ağır kadını olmalıdır' demiştir. Ve biz bunu başaracağız.
"ÜLKEMİZ BUGÜN DÖNÜM NOKTASINDADIR"
Ülkemiz, bugün dönüm noktasındadır. Bunun nedeni milletimizin bağımsızlığına ve bütünlüğümüze saldıran, devrimlerimize dil uzatan emperyalizm olgusunun bilince çıkarılmış olmasıdır. Bugün milletimiz 40 yıldır boğuştuğumuz bölücü terörün; yoksulluğun artmasına ve büyük boyutlardaki işsizliğe yol açan ekonomik çıkmazlarımızın, kadına ve çocuğa yönelik şiddetin de temel nedenlerinden birisi olan yıllardır süren hatalı eğitim sistemimizin ve toplumsal birliğimizin örselenmeye çalışılmasının altında emperyalist müdahalelerin olduğunu artık iyi biliyor. Hepimizdeki bu bilinç eninde sonunda bizleri Atatürk'ün işaret ettiği uygar, çağdaş ve demokratik bir Türkiye yolunda birleştirecektir. Milletimizi bu yolda birleştirmede en büyük görev biz kadınlara düşüyor. Bizler tarlada, fabrikada ve iş hayatında üreten kadına da; evinde oturan kadına da ulaşacağız. Kadınlarımızın ancak bağımsız, özgür, üreten ve eşit bir Türkiye'de özgür olabileceği bilinciyle kadınlarımızı mücadelemize katacağız. 
"KADININ GÜCÜNÜ HERKESE GÖSTERELİM"
Kadınların siyasetteki mücadelesi 90 yıl önce başladı. Yaklaşık bir asırlık bu mücadelede geldiğimiz nokta çok da iç açıcı değildir. Ancak kendi şehrimize baktığımızda istenilen noktaya ulaşamamış olsak da kadınlarımız muhtarlık, meclis üyelikleri, belediye başkanlığı ve milletvekilliği gibi karar mekanizmalarında temsil ediliyor. Ve bu temsiliyetin daha üst seviyelere çıkması, sayılarının artması için birlikte mücadele etmek zorundayız. Gelecekte kadınlarımızın öldürülmediği, şiddet ve cinsel istismara uğramadığı sosyal hayatın içinde özgür ve eşit bireyler olarak rol alabildiği bir Türkiye için gelin birlik olalım. Kadının gücünü herkese gösterelim."
GEGEOĞLU İLE DEVAM
İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, ilçe belediye başkanları, çok sayıda partilinin katıldığı genel kurulda gündemin görüşülmesinden sonra tek listeyle seçime geçildi. Gegeoğlu üçüncü dönem için güven tazeledi. Gegeoğlu'nun Yönetim Kurulu; Hülya Abacı, Burcu Birgül, Ayşe Çotuk, Fatma Ger, Yurdanur Göktay, Sevgi Kanneci, Nursel Karabıyık, Şeyda Öztürk, Naide Tabak, Kadriye Taşkaya, Gökçe Tuna Ürer, Zeynep Yokuş, Nesrin Yüce ve Tülay Yürük'ten oluştu.
Kurultay Delegeliklerine de Nermin Arhatır, Burcu Birgül, Gülhan Memiş ve Düriye Sezer seçildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE