ANASAYFA
07 Haziran 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Vakıf kiracısına darbe!
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, zor durumdaki birçok esnaf üstüne bir de koronavirüsü tedbirleri nedeniyle dükkanını kapatırken, TBMM'de görüşülmekte olan torba yasa ile vakıf dükkânlarında kiracı olanların üç ay kira borcunu ödememesi halinde valilik eliyle dükkânlardan çıkarılmasını içeren düzenlemeye tepki gösterdi…
Haberin Yayın Tarihi: 20-03-2020 09:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Vakıf kiracısına darbe!

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM'de görüşülmekte olan torba yasa ile vakıf dükkânla-rında kiracı olan esnafın üç ay kira borcunu ödememesi halinde valilik eliyle dükkânlardan çıkarılmasını içeren düzenle-meye tepki gösterdi.
Yasanın görüşmeleri sıra-sında CHP Grubunun görüşlerini açıklamak için söz alan Doç. Dr. Gaytancıoğlu, yapmış olduğu konuşmada, Türkiye'de Vakıf dükkânlarında en çok kiracının Edirne'de bulunduğunu söyledi. Şu anda esnafın en çok desteklenmesi gereken günleri yaşadıklarını ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu getirilen düzenlemenin geri çekilmesini istedi.
“Zaten esnaf zor durumda. Esnaf vergisini mi ödemeyi düşünsün, sigorta primini mi ödemeyi düşünsün, akşam eve giderken ne götüreceğini mi düşünsün, eşine pazar parası vermeyi mi düşünsün, çocuğuna harçlık vermeyi mi düşünsün? Bunlarla uğraşırken bir de corona çıktı. Birçok esnaf şimdi dükkânını kapatmak zorunda kaldı. Bunların birtakım ödemeleri var. Bunlarla ilgili bir kolaylık getiriyor musunuz? Hayır. Ama ne getiriyorsunuz?  Eğer doksan gün sonra ödemezsen doksan birinci gün ben seni mülki idare amirliği yetkisiyle dışarı atabilirim” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu, esnaf ve sanatkârı korumanın devletin görevi olduğunu oysa getirilmek istenen düzenleme ile bunun tam tersinin yapıldığını belirtti.
Yasanın mutlaka geri çekilmesi gerektiğine vurdu yapan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu aksi halde buralarda dükkânı olan esnafın, yaşanılan ağır ekonomik koşullarda dükkânları kapatmak zorunda kalacağını sözlerine ekledi. 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE