ANASAYFA
07 Haziran 2020 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Asıl olan yaşam hakkı’
Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, muhasebe meslek mensupları camiası olarak etkileşim içinde oldukları bir milyona yakın insanın yaşam hakkının risk edilmemesi konusunda haklı taleplerinin dikkate alınmasını istediklerini bildirdi...
Haberin Yayın Tarihi: 21-03-2020 07:32
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Asıl olan yaşam hakkı’

Edirne Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMM) muhasebe meslek mensupları camiası olarak etkileşim içinde oldukları bir milyona yakın insanın yaşam hakkının risk edilmemesi konusunda haklı taleplerinin dikkate alınmasını istediklerini bildirdi.
Edirne SMMM Odası, TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartoğlu'nun koronavirüsü salgını nedeniyle alınan tedbirlere ilişkin açıklamasını Edirne kamuoyu ile paylaştı.”Önce insan” başlığı ile yapılan açıklamada, “Koronavirüs pandemisi nedeniyle içinde bulunduğumuz olağanüstü koşullarda uygulanmak üzere açıklanan 'Ekonomik İstikrar Kalkanı' paketinin sosyal ve ekonomik açıdan sağlayacağı faydaya inanıyor ve destekliyoruz. Bu kapsamda ekonomik tedbirler arasında yer alan vergisel tedbirleri doğru ancak eksik buluyoruz” denilerek şunlara yer verildi:
“Ülkemizde riskin en yüksek seviyede hissedildiği bugünlerde, tahsil edilecek tüm vergilerin hesaplanmasına temel oluşturan mali belgelerin sağlıklı bir şekilde toplanması, yerinde veya muhasebe bürolarında kayıt edilmesi ve beyannamelerin hazırlanması hem doğru değil hem de imkansızdır!
Tehdit ortadan kalkana kadar evden çıkılmamasının en yetkili makamlar tarafından tavsiye edildiği ve işverenlerin dahi işine gitmekten çekindiği bir ortamda mali müşavirler yaşamları ile sorumlulukları arasında çaresiz bırakılmamalıdır.
Bugün yalnızca kendimiz değil, ailelerimiz, çalışanlarımız ve hizmet sunduğumuz toplumun tüm kesimleri büyük risk altındadır.
Muhasebe meslek mensupları camiası olarak, etkileşim içinde olduğumuz bir milyona yakın insanın yaşam hakkının risk edilmemesi konusunda haklı taleplerimizin dikkate alınmasını istiyoruz!
TÜRMOB'UN TALEPLERİ
Bu nedenlerle; Mart ayı içinde verilmesi gereken (KDV1-2, Muhtasar, MuhSGK, Damga Vergisi, Turizm Katılım Payı, Ba-Bs, GEKAP vb.) tüm beyan ve bildirim sürelerinin ertelenmesini ve mücbir sebep halinin kabulünü Aylık Prim ve Hizmet Belgelerinin ertelenmesini, e-Defter beratlarının yüklenme süresinin ertelenmesini, Vergi incelemelerinin ertelenmesini, bu süreçte yaşanacak tahsilat sıkıntıları göz önüne alındığında, iş dünyasına sağlanan destekler kapsamında biz muhasebe meslek mensuplarının da dahil edilmesini istiyoruz.
Çok geç olmadan sesimize kulak verilmesini talep ediyoruz! Çünkü asıl olan yaşam hakkıdır!”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE