ANASAYFA
29 Mayıs 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Asıl virüs kendimiz’
Meriç Ziraat Odası eski Başkanı, İYİ Parti Meriç İlçe Başkanı Ömer Ergin, bu salgından ölmez de sağ çıkarsak atalık tohumlarına dönmek ve küresel gıda şirketlerini Türkiye'den çıkarmak için mücadele etmeye devam edeceğini belirterek, “Çiftçinin borcunun olmadığı kooperatifler, betonla değil bilimle büyüyen bir ülke hedefimiz olmalı” dedi… 
Haberin Yayın Tarihi: 23-03-2020 07:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Asıl virüs kendimiz’

Olgay GÜLER
İYİ Parti Meriç ilçe başkanı Ömer Ergin, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla birlikte insanoğlunun sağlığın değerini bir kez daha anladığını söyledi. 
Konuyla ilgili açıklama yapan Ergin, insanların rant adına ekolojik ve canlılar arası dengeyi bozduğunu, gökyüzünde yaşam ararken, yeryüzünü kaybetme aşamasına geldiğini ifade etti. Yaşam biçiminin değiştirilmesi gerektiğinin altını çizen Ergin; “Bu salgından ölmez de sağ çıkarsak atalık tohumlarına dönmek ve küresel gıda şirketlerini Türkiye'den çıkarmak için mücadele etmeye devam edeceğim. Çiftçinin borcunun olmadığı kooperatifler, betonla değil bilimle büyüyen bir ülke hedefimiz olmalı” dedi.
“YAŞAM BİÇİMİMİZİ DEĞİŞTİRMELİYİZ”
İlçe Başkanı Ergin açıklamasında; “Koronavirüs tüm dünyada hızla yayılmaya devam ederken sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Hem kendi sağlığımızı hem de yaşadığımız toplumdaki herkesin sağlığını her zamankinden fazla düşündüğümüz bugünlerde, Türkiye de dahil tüm ülkelerde, karar verici yetkililer ihtiyaçlar ve alınması gereken önlemler konusunda canla başla çalışıyor ve en doğru bilgilerin insanlara ulaşmasını sağlamaya çalışıyorlar. Salgın bizi düşündürmeli. Doğayı katlettik, hayvanlara yaşam alanı bırakmadık. Betona boğulduk. Tarımı insanlardan alıp şirketlere verdik. Milyar nüfuslu süper güç Çin, pislik içindeki hayvan pazarlarında yarasa yiyor. O kadar çeşitli hayvanları yedik ki, sentetik etlere razı olduk. Sars, Ebola, Korona. Görmüyor musunuz? Asıl virüs biziz. Yaşam biçimimizi değiştirmeliyiz” dedi. 
“GÖKYÜZÜNDE YAŞAM ARARKEN, YERYÜZÜNÜ KAYBEDECEK DURUMA GELDİK”
İnsanoğlunun uzayda yaşam ararken, yeryüzündeki yaşamı kaybetme noktasına geldiğine de dikkat çeken Ergin; “Yüzyıllardır dinsel, düşsel, etnik ve cinsel nedenlerden anlaşamıyor, birbirimize kötülük ediyor, birbirimizi öldürüyoruz. Bu arada rant adına dünyanın ekolojik ve canlılar arası dengesini bozduk. Artık uzayda yeni sömürü olanakları aramaya başladık. Gökyüzünde yaşam ararken yeryüzünü kaybedecek duruma geldik. Dünyaya egemen olan insanoğluna yakışır bir düzeni bugüne kadar kuramadık” diye konuştu.
“BETONLA DEĞİL, BİLİMLE BÜYÜMELİYİZ”
Atalık tohumlarına dönülerek, küresel gıda şirketlerinin Türkiye'den çıkarılması gerektiğinin de altını çizen Ergin; “Bu salgından ölmez de sağ çıkarsak atalık tohumlarına dönmek ve küresel gıda şirketlerini Türkiye'den çıkarmak için mücadele etmeye devam edeceğim. Çiftçinin borcunun olmadığı kooperatifler, betonla değil bilimle büyüyen bir ülke hedefimiz olmalı. Betonlaşmaya dur diyelim, termik santrallere dur diyelim, fabrikalar kuralım, ekelim biçelim, el birliği ile ülkemizi tertemiz sil baştan düzeltelim. Çocuklarımıza karşı alnımız ak yüzümüz pak çıkalım çünkü bunların tüm sorumlusu bizleriz. Sevgi, saygı, eşit paylaşım, doğayla uyumlu yaşamak bizi hayatta tutabilecek” ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE