ANASAYFA
29 Mayıs 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kosgeb nedir?
Kosgeb’in kurulma amacı; ülkemizdeki ekonomiye katılmak isteyen genç yaşlı farketmeksizin herkese finansal, sosyal, akademik açıdan yardım sağlamaktır.
Haberin Yayın Tarihi: 23-03-2020 13:34
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kosgeb nedir?

Eskiden bir iş fikrimiz olduğu zaman binbir uğraş ile kendi işimizi kurmaya çalışırdık. Baştaki sermayeyi bulmak için eş dosttan alınan borçlar, bankalardan çekilen krediler ile iş açarak döndürmeye çalışırdık. Bir süre ayakta duran işletme bir dar boğaza girdiğinde aldığı borçların da etkisiyle çok çabuk iflas bayrağını çekmekteydi. O yüzden güçlü sermaye, iyi takip ve iyi analiz yapmanın önemi oldukça büyük. Günümüze baktığımız iş kurmak çok kolay. İşletmenizi açmanız için gerekli tüm desteği sağlayan farklı kurum ve kuruluşlar mevcut. Bu kurumlar sayesinde iş fikrim var ancak sermayem yok bahanesinin altına sığınmak zorunda kalmıyorsunuz. İş kurarken en büyük desteği tabiki devletimiz sağlamakta. Devletimiz sağlamış olduğu bu imkanları gelin birlikte inceleyelim.

 

 

Kosgeb’in Amacı Nedir?

 

Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 20 Nisan 1990 yılında kuruldu. Bugün hala aynı isim ile bakanlığa bağlı olarak girişimcilere destek sağlayan bir kamu kuruluşudur.

 

Kosgeb’in kurulma amacı; ülkemizdeki ekonomiye katılmak isteyen genç yaşlı farketmeksizin herkese finansal, sosyal, akademik açıdan yardım sağlamaktır. Bu sayede bir işe girmek isteyen kişiler Kosgeb’in finans desteği ile sermayesini çok çabuk oluşturmaktadır.

 

 

Kosgeb’in sunmuş olduğu Girişimcilik Proje Destek Programı iş kurmak isteyen herkese destek sağlamaktadır. Bu destek kapsamında 50.000 TL geri ödemesiz, 100.000 TL’si geri ödemeli toplam 150.000 TL yardım vermektedir. Ayrıca Kosgeb vermiş olduğu krediyi de işe başladıktan hemen sonra istememektedir. Bu da işletmenin yükünü biraz hafiflemesine yardımcı olmaktadır. Kosgeb ile ülkenin her yerinde yeni işletmeler açılarak ekonominin canlanması hedeflenmektedir. Sizlerinde yapmak istediği bir iş fikri varsa Kosgeb’e başvurarak en kısa yoldan başarabilirsiniz.

 

Kaynak: Jwoox - https://jwoox.com/tag/kosgeb

 

 

 

(Reklam Haber)

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE