ANASAYFA
06 Haziran 2020 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Evde kal, sağlıklı ol’
Edirne halkına seslenerek 'Evinde kal' çağrısında bulunan Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Şundan çok eminim biz bu salgını millet olarak, devlet olarak, Edirneliler olarak tüm kurumlarıyla beraber, tüm vatandaşlarıyla beraber el ele vererek, kol kola girerek, gönül gönüle yaşayarak yeneceğiz” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 24-03-2020 09:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Evde kal, sağlıklı ol’

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Halkı'na seslenerek 'Evinde kal' çağrısında bulundu. “Şundan çok eminim biz bu salgını millet olarak, devlet olarak, Edirneliler olarak tüm kurumlarıyla beraber, tüm vatandaşlarıyla beraber el ele vererek, kol kola girerek, gönül gönüle yaşayarak yeneceğiz” diyen Gürkan, Edirnelilere moral verdi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesabı üzerinden Edirnelilere seslendi. Gürkan, tüm Edir-nelilere 'Evinde Kal' çağ-rısında bulunarak, şunları söyledi:
“Sevgili hemşehrilerim; değerli Edirneliler, bildiğiniz gibi virüs tedbirleri kapsa-mında şehrimizde tüm ön-lemleri aldık; almaya da de-vam ediyoruz. Kuşkusuz ilk önceliğimiz hepimizin sağlığı, bütün toplumun sağlığı. Şundan emin olmanızı isterim; Edirne Belediyesi'nin tüm çalışanları Belediye Başkanı'ndan en alttaki personele kadar Edirne'de hiç kimsenin bu salgından etkilenmemesi için gece-gündüz; 7-24 esası ile görevlerini yapıyorlar, yapmaya da devam edecekler. 
Değerli hemşehrilerim şundan emin olun Belediyenin Başkanı ve tüm personeli kendi çocuklarımız için ne istiyorsak; hepimizin çocukları için aynısını istiyor ve aynısını yapıyoruz. Kendi anne-babamız; kendi dedemi-ninemiz için ne istiyorsak, sizler için de aynısını istiyor ve aynısını da yapmaya gayret ediyoruz. Lütfen sizde sadece kendinizi değil, toplumun tüm kesimlerini; komşumuzun çocuğunu, komşumuzun büyüğünü, yaşlısını, gencini hepsini düşünerek hareket edelim. Şundan çok eminim biz bu salgını millet olarak, devlet olarak, Edirneliler olarak tüm kurumlarıyla beraber, tüm vatandaşlarıyla beraber el ele vererek, kol kola girerek, gönül gönüle yaşayarak yeneceğiz. Bundan hiç şüphemiz yok, bu millet büyük bir millet, bu devlet büyük bir devlettir. 
Bugüne kadar birçok fırtınalar atlattık, geçmişte. Ve hepsinin üstesinden birlik ve beraberliğimiz ile gelmesini bildik. Hepsini başardık, bunu da başaracağız. Kendimizi ve etrafımızı düşünerek. Kendimizi koruyarak, etrafımızı koruyarak. Büyüklerimiz bizim kıymetlilerimiz hem geleneklerimiz, göreneklerimiz hem de inancımız gereği elbette en çok risk grubunu oluşturan yaşlılarımızın bu ortamda çok çok zorunlu olmadıkça sokağa çıkmalarını istemiyoruz. Bu onları sevmediğimiz, dışladığımız ya da kabul etmediğimiz anlamına gelmez. Tam tersine biz büyüklerimizin kıymetini biliyoruz. Biz büyüklerimize canımızdan can vermeye hazır insanlarız. Annemiz, babamız, dedemiz, ninemiz bizim için çok kıymetliler. Biz onlara hiçbir zarar gelmemesi için evlerinden dışarı çıkmamalarını istiyoruz. Sizleri sevdiğimiz için bunları yapıyoruz. Sizleri korumak için bunları yapıyoruz. 
Değerli büyüklerim, değerli hemşehrilerim; Edirne'ye bu salgından hiç zarar olmadan el ele çıkaracağız. Benim buna inancım tam. Edirneliler aydındır, çağdaştır, Atatürk ilke ve devrimlerine, bilime inanan insanlardır. Biliminin ışığında, yol göstericiliğinde, rehberliğinde bu salgını hep beraber, güçlü bir şekilde atlatacağımıza inancım tam. Sağlığınıza dikkat edin, kendinize dikkat edin. Edirne'de belediyeniz de dahil olmak üzere tüm kamu, kurum ve kuruluşları hepinizin hizmetinde. Biz sizler için 7-24 hizmet veriyoruz ve bu salgın atlatılana kadar da bu hizmeti kesintisiz vermeye devam edeceğiz. Her yeri ilaçlıyoruz, dezenfekte ediyoruz. Ama sizlerin de bize bu süreçte evlerinizde kalarak yardımcı olmanızı istiyoruz. Edirne'm, güzel şehirim 'Evde kal, Sağlıklı ol' “

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE